“Legālais piedāvājums nebūs pietiekams, it īpaši pirmajā pusgadā pēc legalizācijas, galvenokārt tāpēc, ka ražotāju licencēšanas process ir pārāk lēns,” teikts Vaterlū Universitātes un “C.D. Howe Institute” ziņojumā.
Tikmēr Kanādas valdības amatpersonas pauž viedokli, ka Kanāda šobrīd atrodas labās pozīcijās legālās marihuānas nodrošināšanai - šobrīd atļaujas tirdzniecības sākšanai esot saņēmuši jau 66 ražotāji.
Kopš pagājušā gada jūnija Kanādas valdība ir pastiprinājusi vairāk nekā 160 marihuānas audzētavu paplašināšanas un uzlabošanas projektus.
“Balstoties uz pašreizējo krājumu apjomu un ražošanas apjoma pieaugumu, nozare ir ļoti labi sagatavojusies produkta piedāvāšanai klientiem pēc pārejas uz legālu tirgu,” norāda Kanādas Veselības ministrijas preses pārstāvis Matjē Filjons.
Ontārio provincē, kas varētu veidot aptuveni 40% no visa Kanādas legālās marihuānas tirgus, tirdzniecība sākot ar trešdienu tiks veikta vienīgi internetā. Tas skaidrojams ar to, ka Ontārio valdība pieņēma lēmumu līdz nākamā gada aprīlim aizkavēt fizisku marihuānas tirdzniecības vietu atvēršanu.
Valdības pārvaldītais tirgotājs “Ontario Cannabis Store”, kas ir parakstījis vienošanās ar 32 licencētiem ražotājiem, sola, ka jau no 17.oktobra pircējiem būs pieejams plašs produkcijas klāsts.
Legālās marihuānas piegādi klientiem Ontārio štatā nodrošinās Kanādas pasta uzņēmums “Canada Post”.
Tikmēr Britu Kolumbijas amatpersonas jau iepriekš brīdinājušas, ka piedāvājums provincē sākotnēji nespēs apmierināt pieprasījumu.
“Produkcijas daudzums būs ievērojami mazāks par to, ko licencētie ražotāji sākotnēji bija apņēmušies piegādāt. Britu Kolumbija nav vienīgā šādā situācijā, produkcijas trūkums būs vērojams visās Kanādas provincēs,“ teikts Britu Kolumbijas alkohola izplatīšanas aģentūras "Liquor Distribution Branch” paziņojumā.