Viņa vienkārši metās bēgt, viņai pakaļ skrēja kaut kāds puisis un teica: ja tu tagad te apstāsies, tevi nogalinās, tu dzirdi, ka šauj? Viņa sāka skriet kopā ar puisi. Kad viņi skrēja garām logam, kā sapratu, tad to puisi vienkārši... Viņš viņu nogalināja. (..) Viņa saprata - ja viņa tur paliks, tad viņu arī nogalinās."
"Mēs gaidījām pie kabineta," radio "Govorit Moskva" atceras studente Albīna. "Piecu metru attālumā notika sprādziens, mums aizkrita ausis. Skolotāji sāka skriet un teica, ka izcēlies ugunsgrēks. Visi skrēja kur nu kurais. Skrienot dzirdējām sprādzienus, šāvienus. Tas nebija gāzes balons. Nogranda apmēram pieci sprādzieni. (..) Grupas čatā raksta, ka nošāva tos, kas bija uz kāpnēm un ēdamzālē. Kādai meitenei pēc sprādziena bija lauztas abas kājas.
Bēgot redzējām meiteni guļam bezsamaņā, klātu asinīm. Viņa gulēja tehnikuma iekšpagalmā. Gulēja uz muguras un tik tikko elpoja."
Koledžas dežurante Natālija Pankirovska stāsta, ka esot nozvanījusi skolas zvanu. Tikko kā no lekcijas aizgājis audzēkņu bars, atskanējis sprādziens. "Es domāju, ka televizors uzsprādzis," viņa stāsta Krievijas valdības kontrolētajai raidorganizācijai RT. "Pēc tam otrs sprādziens. Pēc tam sākās runas, ka otrajā stāvā esot dzirdējuši šāvienus. (..) Piezvanīju "ātrajiem", nospiedu trauksmes pogu."
Slaktiņa sarīkotājs bija koledžas 18 gadus vecais students Vladislavs Rosļakovs, kurš, domājams, apšaudes beigās izdarīja pašnāvību.
Krievijas televīzija "Ren-TV" publicējusi novērošanas kameru ierakstu. Videoierakstā redzams, kā Rosļakovs 13.oktobrī, četras dienas pirms uzbrukuma, medību veikalā "Sokol" nopirka 150 patronas.
No Rosļakova nošautajiem 20 cilvēkiem 15 bija audzēkņi, bet pieci - koledžas darbinieki. Vēl vairāk nekā 50 cilvēki trešdienas slaktiņā guva ievainojumus.