Mēs atbildējām tikpat pieklājīgi, cenšoties ievērot subordināciju. Jāpiebilst - izskatījās, ka bijām vienīgie, kuriem mūsu vagonā pārbaudīja dokumentus.
Jekaterinburgā, Urālos, ir daudz aukstāk nekā Maskavā. Kad ierodamies viesnīcā, es vispirms skrienu uz dušu. Loģiski, ka pēc 27 ceļā aizvadītām stundām gribas nomazgāties un nedaudz atgūties. Prātojat, kāpēc es to rakstu? Paskatieties uz šo fotogrāfiju.
Dažu minūšu laikā pēc iznākšanas no dušas man bija apsārtušas acis un piesarkuši vaigi, rokas un kājas bija noklātas ar pleķiem. Tā es uzzināju, ka man laikam ir alerģija pret kādu vielu, ko vietējā pašvaldība pievieno ūdenim. Līdz tam es sev situ pa plecu un visiem stāstīju, ka man ne reizi dzīvē nav bijusi neviena alerģija.
Ja interneta meklētājā ieraksta "ūdens Jekaterinburga", pirmais rezultāts ir raksts ar nosaukumu "Kāpēc Jekaterinburgā ir tik slikts ūdens". Viesnīcas administratore tā arī pateica: "Jā, ar ūdeni mums ir problēmas. Es arī katru dienu ciešu." Bet tas viss ir aiz muguras, esmu dzīva, kaut arī mazliet pabaiļojos. Droši vien vajadzētu nopirkt pretalerģijas zāles, bet to vēlāk - Omskā, Sibīrijā. Tur mēs būsim jau rīt. Nākamais vilciens atiet pēc divām stundām.
Jekaterinburgā izvēlējāmies nestandarta maršrutu - sākumā uz "klaviatūras pieminekli", bet pēc tam devāmies uz Latvijas ielu. Tā atrodas dzīvojamajā rajonā vienā no 14 Krievijas pilsētām ar vairāk nekā miljonu iedzīvotāju, un līdz tai no centra jābrauc apmēram pusstundu.