Dažādi aprēķini liecina, ka līdz ar kriptovalūtu tirgus paplašināšanos ir palielinājies ar digitālajām valūtām saistīto noziegumu skaits. Kamēr izmeklētāji galvenokārt koncentrējas uz vērienīgākajām zādzībām no kriptovalūtu biržām un krāpnieciskām kriptovalūtu shēmām, "mazās zivtiņas" paliek nepamanītas un savas problēmas var risināt pašas.
Kriptovalūtu zādzības - bieža parādība
Liela daļa upuru neziņo varasiestādēm par noziegumiem, kas saistīti ar kriptovalūtām, tāpēc ir pamats pieņemt, ka tie notiek biežāk, nekā varētu spriest no līdz šim publicētajiem ziņojumiem, uzskata kiberdrošības eksperti.
Finanšu izpētes firmas "Autonomous NEXT" un organizācijas "Crypto Aware" pētījumā aplēsts, ka laikā no 2012.gada līdz 2018.gada pirmajai pusei zagļu rokās nonākuši apmēram 15% no visām apgrozībā esošajām kriptovalūtām, kuru kopējā vērtība ir 1,7 miljardi dolāru. Zādzību skaitam ir tendence pieaugt - šā gada pirmajā pusē vien nozagti vairāk nekā 800 miljoni dolāru kriptovalūtās.
"Autonomous NEXT" pārstāvis Lekss Sokolins lēš, ka netiek ziņots par gandrīz 85% no visiem ar kriptovalūtām saistītajiem noziegumiem.
Vīnē dzīvojošais IT speciālists Armins Fišers stāsta, ka 2017.gada vasarā esot kļuvis par pikšķerēšanas upuri un pazaudējis "Ethereum" digitālās monētas apmēram 5300 dolāru apmērā. Viņš nekavējoties mēģināja par to ziņot policijai, taču iecirknī dežurējošajam policistam neesot bijis ne mazākās nojausmas, par ko Fišers runā. Pēc vairākiem mēnešiem Fišeram izdevās panākt, ka lietu pieņēma Vīnes prokuratūra, taču pagaidām nav iespējams prognozēt, kā tā attīstīsies.