Sestdien, 20. oktobrī, Saūda Arābija paziņoja, ka atzīst pazudušā žurnālista Džamala Hašogi nāvi Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Tomēr valdība Rijādā pati noliedza saistību ar šo notikumu, sakot, ka tas notika spontānas «dūru cīņas» rezultātā. Saūdu oficiālajai versijai kā glābšanas riņķim jau paspējis piekrist arī Donalds Tramps, kuru Hašogi lieta ir iedzinusi palielās spīlēs.
Stambulā nogalinātā saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi lietas izmeklēšana turpinās. Augošā pierādījumu kalna iespaidā Rijāda beidzot ir padevusies spiedienam un atzinusi, ka viņš ir ticis nogalināts. Tomēr, lai izglābtu savu jau tā sagrauto starptautisko reputāciju, monarhija apgalvo, ka tā pati slepkavību nav likusi veikt. Tā vietā saūdu pilsoņi, kurus Hašogi konsulātā saticis, iesaistījušies ar žurnālistu kautiņā. Tas arī ir bijis viņa nāves cēlonis. Rijāda jau ir paziņojusi, ka tie visi ir arestēti un atbildīgās personas valdībā tikušas atlaistas.
Interesanti ir tas, ka, par spīti pamatotajai skepsei par saūdu skaidri safabricēto stāstu, ASV prezidents Donalds Tramps apgalvoja, ka tic izplatītajai oficiālajai versijai un uzskata, ka viņa sabiedrotais ir veicis soļus pareizajā virzienā (neilgi pēc tam viņš gan savu nostāju nedaudz mainīja un atzina, ka saūdu skaidrojumā noteikti ir iekļauti meli un būtu jāveic papildu izmeklēšana. Tomēr pašreizējā valsts vadība noteikti ir profesionāla un ASV labvēlīga). Tā vien šķiet, ka, par spīti iepriekšējam atzinumam par nespēju izslēgt sankciju piemērošanu pret saūdu karaļnamu, Tramps īsti nevēlas būt pret Rijādu agresīvs un ir gatavs kāri apēst jebkuru attaisnojošo versiju, kuru viņam noliek priekšā uz zelta šķīvja. Jautājums ir – kāpēc?