Vinila grīdas segumi spēj imitēt teju jebkuru citu dabīgo segumu, piemēram, dēļu grīdas, akmens plāksnes, betonu, flīzes un citas virsmas. Bez virsmu dekoratīvām variācijām vinila grīdas segumam pastāv arī vairākas noslogojuma klases un ieklāšanas veidi, piemēram, ir līmējamie segumi, “Click” jeb klipšu sistēmas segumi un pašlīmējošās plāksnes.
* Viegli kopjams – atliks vien izsūkt un izmazgāt grīdu, un tā atkal būs tīra un mirdzoša.
* Ūdensizturīgas ar priekšnoteikumu, ka segums ir pareizi ielikts un nav bojāts.
* Ērts. Atšķirībā no koka dēļu, akmens vai keramisko flīžu seguma vinila grīdas segums ziemā nepaliek auksts un staigāšana pa to ir patīkamāka.
* Izturīgs – vinila grīdas segumu mēdz uzskatīt pat par ļoti izturīgu materiālu, kas pie pareizas kopšanas un uzstādīšanas var nokalpot no desmit līdz 20 gadiem.
* Viegli ieklājams – neraugoties uz to, ka vinils pieprasa kvalitatīvi sagatavotu grīdas apakšējo slāni, paša vinila seguma klāšana ir vienkārša un ātra.
* Potenciāla toksisku gāzu izdalīšanās pēc grīdas ieklāšanas. Kaut arī mūsdienu grīdas ir šķietami ekoloģiskākas, tomēr neilgu laika sprīdi pēc ieklāšanas no vinila var iztvaikot ķīmiski gāzveida savienojumi, kas savukārt var būt kaitīgi mājiniekiem un radīt īslaicīgas elpceļu problēmas.
* Kaut arī vinils skaitās ekoloģisks materiāls, tas dabā degradēsies pēc krietni ilga laiciņa.