Ziemeļkorejā ir plaši izplatīta seksuālā vardarbība pret sievietēm, ko pastrādā režīma amatpersonas. Izvarošanas un seksuālās vardarbības “kultūra” valstī ir tik visaptveroša, ka režīma amatpersonas var atļauties gandrīz jebko, nebaidoties par to saņemt sodu, teikts cilvēktiesību aizstāvības organizācijas “Human Rights Watch” (HRW) ziņojumā.
Pagājušajā nedēļā publiskotais “Human Rights Watch” ziņojums tika gatavots divus gadus. 98 lappušu garais ziņojums balstīts uz vairākiem desmitiem interviju ar sievietēm, kuras Ziemeļkorejā cietušas no seksuālās vardarbības un vēlāk no valsts aizbēgušas, vēsta ASV raidorganizācija CNN.
Ziņojumā Ziemeļkoreja raksturota kā apspiestības pasaule, kurā amatpersonām - sākot ar policistiem un cietumsargiem un beidzot ar tirgus uzraugiem – par regulāro vardarbību pret sievietēm nedraud gandrīz nekāds sods.
“Nevēlami seksuāli kontakti un vardarbība Ziemeļkorejā ir tik izplatīta, ka tā tiek uzskatīta par normālu ikdienas sastāvdaļu,” teikts ziņojumā.
Seksuālā vardarbība Ziemeļkorejā ir “atklāts, nerisināts un plaši paciests noslēpums”, norāda HRW vadītājs Kenets Rots. “Ziemeļkorejas sievietes arī teiktu “Es arī” [“Me Too”], ja viņām šķistu, ka pastāv jebkādas iespējas panākt taisnīgumu, tomēr viņu balsis apklusina Kima Čenuna diktatūra,” viņš piebilst.
Sirdi plosošās liecības
No visiem seksuālās vardarbības upuriem, kurus intervēja HRW ziņojuma tapšanas laikā, tikai viena sieviete atzina, ka viņa par piedzīvoto ziņojusi varas iestādēm. Pārējie cilvēki par piedzīvoto vardarbību nav ziņojuši, jo viņi neuzticas policijai un netic, ka policija būtu gatava attiecīgi reaģēt uz šādām sūdzībām.