Bermonts pieprasīja, lai viņa karaspēku brīvi ielaiž Rīgā, ar solījumu, ka tas dosies karot ar boļševikiem. Latvijas Pagaidu valdība bija labi informēta par Bermonta un kompānijas plāniem sagrābt varu, tāpēc kategoriski noraidīja iespēju ielaist savā kontrolē esošajā teritorijā Bermonta karaspēku.
Izcēlās militārs konflikts, sākotnējā fāzē bermontieši iekaroja lielu daļu Zemgales un Kurzemes, kā arī Rīgas Pārdaugavu.
Bermonta karaspēks bija skaitliski lielāks un labāk bruņots
Lai gan reizēm literatūrā Bermonta pārspēks tiek pārspīlēts, tomēr jāatzīst, ka tā armija bija krietni lielāka nekā Latvijas un tās sabiedroto spēki.
Karavīru biju vismaz divas reizes vairāk, īpaši liels bija smagās tehnikas un aviācijas pārspēks.
Ir ziņas, ka Bermonta rīcībā bija 120 lidmašīnas, turpretī Latvijas armijai tikai divas.
Kāpēc bermontieši zaudēja?
Galvenais iemesls bija zemā motivācija.
Armijas algotņu lielāka daļa īsti nesaprata, par ko un pret ko viņi karo.
Viņiem tika solīta cīņa pret boļševikiem, taču viņi bija iestiguši Latvijā un cīnījās pret mazas nācijas nacionālo karspēku, kuras pretinieki arī bija boļševiki.
Lielu lomu nospēlēja aptuveni mēnesi ilgais ierakumu karš 1919. gada oktobrī, kad sākās Bermonta armijas morālais sabrukums. Solīto ātro uzvaru vietā karavīri pārliecinājās par citu realitāti, un kaujas spējas strauji kritās.
Latvija pasludina, ka ir karastāvoklī ar Vāciju
Šo var uzskatīt par lielāko bermontiādes kuriozu. Vācija, kura cerēja uz savas ietekmes saglabāšanu Baltijā, mēģināja glābt Bermonta armiju, pasludinot, ka karaspēks pāriet Vācijas valdības aizsardzībā.