Viņš skaidroja, ka Rīgas dome piedāvāja cenu kā neapbūvētam zemesgabalam, taču tam "Prana Property" nepiekrīt, jo ēku ir iespējams pabeigt un tās vērtība ir augstāka,
skaidroja Keskūla. Tomēr Igaunijas uzņēmumu apmierinošu cenu Keskūla nenosauca, lai gan solīja, ka drīzumā sabiedrība par to uzzinās.
Savukārt Burovs pauda šaubas, vai Rīgas dome piekritīs pirkt īpašumu par miljoniem eiro, lai pēc tam to nojauktu. Viņš pieļāva, ka nojaukšanas izmaksas būs ap 600 000 vai 700 000 eiro, tāpēc zemesgabala atpirkšana par 200 000 eiro varētu būt maksimālais piedāvājums.
Tajā pašā laikā Keskūla norādīja, ka ēka ir iegādāta par 3,9 miljoniem eiro un kompānija turpinās strādāt ar Rīgas domi par iespējamiem īpašuma apmaiņas risinājumiem.
"Iespējams, ka drīzumā tiks piedāvāti kādi konkrēti objekti, tad arī risināsim sarunas," sacīja Keskūla.
Vienlaikus Burovs uzsvēra, ka dome jau šodien bija gatava piedāvāt apmaiņai konkrētus objektus, taču, tā kā "Prana Property" apmaiņai nebija piekritusi, šie objekti šodien netika piedāvāti.
Patlaban nams Priedaines ielā 20 sastāv no zemesgabala 10 065 kvadrātmetru platībā un nepabeigtas dzīvojamās mājas. Rīgas pašvaldībai pieder 7340 kvadrātmetru domājamo daļu no visa īpašuma.
Kā vēstīts, dzīvojamā ēka Priedaines ielā 20, kur 2013.gada novembrī sagruva lielveikals "Maxima", kā rezultātā bojā gāja 54 cilvēki, pieder "Prana Property". Tas ir meitasuzņēmums Igaunijas "Coop Pank" (iepriekš "Eesti Krediidipank").
Pirms tam nams piederēja SIA "Homburg Zolitude", kas bija attīstītājs visam Priedaines ielas 20 projektam - gan sabrukušajam tirdzniecības centram, gan tam blakus esošajai daudzdzīvokļu mājai. Pērnā gada jūnijā izsolē par 3,9 miljoniem eiro namu ieguva Igaunijas banka "Eesti Krediidipank", kas bija šī īpašuma ķīlas turētājs.
19.oktobrī uzņēmuma pārstāvji Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijā prezentēja ideju, kas liecina, ka igauņi nākotnē šajā teritorijā gribētu izbūvēt projektu ar dzīvojamo namu, pazemes autostāvvietām un labiekārtotu parku, kurā atrastos arī memoriāls traģēdijas upuriem.
Taču Rīgas dome un Zolitūdes iedzīvotāju pārstāvji tam kategoriski iebilst. Pašvaldības ieskatā tur būtu jābūt tikai memoriālam, bez komerciālās darbības vietām un minimālo apdzīvojamu zonu.
Tā kā 70% īpašuma pieder Rīgas domei, bet atlikusī daļa - "Prana Property", abas puses oktobra izskaņā vienojās par turpmāku sadarbību, lai vienotos par visām iesaistītajām pusēm labvēlīgāko risinājumu.