“Šogad modē ir ilgtspējība it visā - ko pērkam un lietojam, kā dzīvojam un arī, ko klājam uz galda,”
stāsta Skudriņa. Dekoratore iesaka galdu klājumā izmantot parastus dāvanu papīrus un izmantot tos kā parastas sedziņas. Pēcāk šos “galdautus” ir iespējams likt kamīnā, tāpēc nav jāuztraucas par to tīrīšanu vai mazgāšanu. Ar papīra “galdautiem” lieliski saderēs trauki un dekori no dabiskiem materiāliem, piemēram, koku un mālu, bet par dekoriem šādā galda klājumā lieliski kalpos zari, čiekuri vai pat kaltēti zirņi. Tāpat uz galda iederēsies arī vīteņaugi, kas vēl nav paguvuši nosalt rudens salnā. Taču, ja dabas materiāli pie sirds neiet, papīrs saderēs arī ar citiem materiāliem, piemēram, Ziemassvētku kolekcijas traukiem, galda piederumiem un spožiem rotājumiem.
Bez dekoratīvās nianses, Skudriņa iesaka šo papīra "galdautus" iekļaut pat ballīšu spēļu organizēšanā. “Man ir sava galda klāšanas spēle – savējiem saku: “Esam šeit sasēdušies pie galda, tāpēc uzrakstiet, ko šinī brīdī jūtat vai domājat.” Es par sevi varētu uzrakstīt “Vēlos stipru veselību un vairāk laika”, bet mani bērni, vīrs un draugi uzraksta kaut ko citu. Kad visi ir pabeiguši rakstīt, saku “Hop” un mēs maināmies ar vietām. Apsēžoties jaunajā vietā, varam izlasīt, kā jūtas blakus sēdošais un kādas ir viņa vēlmes. Ko tas dod pie tā galda? Pirmkārt, tas sniedz vienu spēles elementu, otrkārt – visi ir pārsmējušies,” stāsta Skudriņa.
Neraugoties uz aktuālākajam tendencēm, Gundega Skudriņa iesaka galda klājumu iekārtot ar attieksmi un šo procesu darīt nesteidzīgi, “Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka svētkiem daudz naudas nevajag – svētkus rada attieksme un galda klājumā ieguldītā mīlestības deva. Man parasti ikdiena ir sadalīta pa sekundēm, bet vienīgais laiks, kad es nesteidzos ir gatavojot ēst un klājot galdu, jo tur gan ir grēks steigties. Esmu pamanījusi, ka cilvēki, apsēžoties pie galda, jūt šo steidzīgo enerģiju,” atklāj dekoratore.