Pote pret agresiju un nīgrumu
“Nepatika vai pat agresija pret jauno māmiņu, kura stumj ratiņus, baro mazuli, vai sievieti stāvoklī visbiežāk raksturīga sievietēm, kurām ir problēmas ar seksualitātes pieņemšanu,” iesāk pārmaiņu treneris un seksologs Artūrs Šulcs.
Sieviete ar mazuli ir skaista, laimīga, pūkaina, starojoša. Neveselos cilvēkos tas izraisa šausmas.
“Grūtniecība vai mazulis uz rokām netieši apliecina, ka sieviete ir bijusi gribēta, mīlēta un ka viņa baudījusi seksu. Daļā cilvēku tas izraisa nepatiku, jo viņi no savas apziņas ir izstūmuši partnerattiecības. Kāpēc sieviete nedzemdē? Ja viņa nav gribējusi laist pasaulē bērnu, nav turpinājusi grūtniecību, nav gribējusi vīrieti, no kura palikusi stāvoklī, tas nozīmē, ka viņas uzvedību ietekmējušas traumas.”
Ja ar krūti barojošu sievieti otra sieviete neredz kā harmonisku un skaistu – žēl viņas. Agresīva un nelaimīga sieviete.
“Ir kundzītes, kuras, ieraugot kailu krūti, ko zīž mazulis un tātad vēl turklāt skūpsta vīrietis, sāk nervozēt.” Seksologs saka, ka šādas kundzītes nereti var vērot sabiedriskajā transportā – ar nīgru skatu viņas nopēta jaunās māmiņas.
“Ja sieviete ir bijusi laimīga māmiņa un ir laimīga vecmāmiņa, viņa zina, kas ir kaisles sviedri. Un kaisle, seksuāla bauda ir pote pret nīgrumu un agresīvu izturēšanos pret pasauli, kurā ir bērni.”
Bērna iznēsāšana un barošana ar krūti ir daļa no seksualitātes sistēmas. Jebkurš normāls, emocionāli inteliģents cilvēks saprot, ka barot bērnu ar krūti – tas ir normāli un šo procesu nevar atlikt. Jā, tas ir intīms process, bet arī saskūpstīšanās un sadošanās rokās ir intīma saskarsme. Kāpēc gremot kartupeļus, bāzt mutē gaļas gabalu ir pieņemami, bet, kad mazulis ēd pienu, kādam ir pretenzijas?
Artūrs Šulcs uzskata, ka vajadzētu pārbaudīt speciālistu, kuras strādā ar reproduktīvām sievietēm, psiholoģisko veselību, lai izslēgtu varbūtību, ka dzemdējoša sieviete varētu saskarties ar psiholoģisku vardarbību. “Šīm sievietēm vajadzētu sniegt psiholoģisku palīdzību, lai viņas varētu tikt pāri negācijām un sāpēm, kas bijušas cēlonis agresivitātei. Piemēram, ja ārsti gados ir pametis vīrs, aizejot pie jaunākas, katra paciente viņā izraisa negāciju uzliesmojumu. Atslēgas vārds ir “pārnese” - negatīvo sajūtu pārnese uz citiem.”
Šulcs uzskata, ka, redzot agresīvu izturēšanos pret sievieti ar bērnu, būtu jāiejaucas un jāziņo varas iestādēm.