Grieķijas premjers Aleksis Ciprs oktobra beigās paziņoja, ka 2019.gada budžetā pensionāri tikšot pasargāti no jauniem pensiju samazinājumiem.
Tādējādi tas būs pirmais Grieķijas patstāvīgi veidotais budžets kopš 2010.gada finanšu krīzes, kurā pensiju samazinājumi nebūs nepieciešami.
Galīgais lēmumus šajā jautājumā gan tiks pieņemts līdz novembra beigām, pavēstījušas ES amatpersonas.
Tikmēr Grieķijas pensionāri turpina pieņemt racionālu lēmumu par pārcelšanos uz dzīvi Bulgārijā.
Saskaņā ar ES statistikas biroja “Eurostat” datiem, Bulgārijā 2017.gadā bija mazākā dzīves dzīves dārdzība no visām ES dalībvalstīm. Tikmēr Grieķijā dzīvošana ir divreiz dārgāka kā Bulgārijā.
Pensionārs Georgs stāsta, ka dzīvošana Bulgārijā esot par trešdaļu lētāka, ja cilvēks dzīvo lielajās Bulgārijas pilsētās. Dzīve Bulgārijas mazajās pilsētās un laukos ir vēl lētāka.
Bulgārija Eiropas Savienībā iestājās 2007.gadā un kopš tā laika valsts ekonomika ir piedzīvojusi vidējo gada izaugsmi 2,4% apmērā.
Tikmēr Grieķija šajā laikā ir piedzīvojusi plašu krīzi, kas izraisīja recesiju, bezdarba pieaugumu un radīja nopietnus draudus valsts dalībai eirozonā.
Bulgārija varētu kļūt par 20. ES dalībvalsti, kas pievienojas eirozonai, šo plānu gan nedaudz varētu sarežģīt inflācijas pieaugums valstī.
Inflācija gan pārāk nesatrauc 71 gadu veco Niko – Grieķijas pilsoni, kurš arī ir izvēlējies pavadīt savu pensiju Bulgārijā.
Maize Bulgārijā maksā 60 centus, maltīte restorānā nekad nemaksā dārgāk par 10 eiro, bet dzīvokļa īre labā vietā izmaksā 200 eiro mēnesī – tā savu lēmumu pensiju pavadīt Bulgārijā skaidro Niko.
Viņš stāsta, ka krīzes laikā viņa pensija ir tikusi samazināta par aptuveni 45% - līdz 1100 eiro.
“Šeit es jūtos ļoti ērti, neskatoties uz [pensijas] samazinājumu, jo šeit viss ir lētāk kā Grieķijā. Es tagad reti dodos uz Atēnām, bet mani regulāri apciemo mans dēls,” stāsta Niko, kurš arī nevēlas atklāt savu uzvārdu.