Tuvojoties svētkiem, aktualizējas jautājums par viesu uzņemšanu un arī izmitināšanu savā mājoklī. Vakariņošanas un ballītes, protams, mēdz prasīt daudz laika un pūļu – galda klāšana, ēst gatavošana, aicināšana, tāpat arī izguldīšanas jautājumi var sagādāt galvassāpes.
Ciemiņi ilgāk par vienu vakaru – ieteikumi, kā uzņemt nakšņotājus savā mājoklī
Sagatavo trauku ar pirmās nepieciešamības precēm
Pirms uzņem viesus savā mājoklī, iegādājies pirmās nepieciešamības preces, piemēram, papildu zobu birstes, dušas želeju, medikamentus pret galvassāpēm un citus sīkumus. Saliec šīs lietas vienuviet, piemēram, kādā burkā vai groziņā, un novieto redzamā vietā vannasistabā. Pirmkārt, šāds žests radīs iespaidu, ka viesi tiek īpaši aprūpēti un par viņiem ir īpaši padomāts. Otrkārt, tas gan pašus, gan ciemiņus atbrīvos no jautājumiem – “kur kas atrodas?” un “vai drīkst aizņemties?”.
Neaizmirsti par našķiem
Ēdiens svētku dienās ir visai svarīga detaļa, tāpēc jau laikus sagatavo pienācīgu galdu ar maltīti. Tāpat neaizmirsti par saldumiem un našķiem – cilvēki ir dažādi un daudziem patīk našķoties pat pēc pusnakts, tādēļ jau laikus sagatavoti našķi liks viesiem vairāk justies kā mājās.
Atstāj lapiņu ar “Wi-Fi” paroli
Bieži vien “Kāda ir jūsu Wi-Fi parole?” ir viens no pirmajiem jautājumiem, kurus nākas dzirdēt mājas saimniekiem. Atstāj jau laicīgi lapiņu ar uzrakstītu paroli un interneta pieslēguma nosaukumu.
Iztīri vannasistabu
Vai tu zināji, ka vannasistaba parasti ir pirmā telpa, kuru viesi novērtē? Neatkarīgi no tā, kurā telpā grasāties uzturēties un pavadīt lielāko daļu laika, īpašu uzmanību pievērs vannasistabas kārtībai. Ņem vērā, ka arī citām telpām ir jābūt spīdošām, taču vannasistabu padari viesu privāto svētnīcu.
Parūpējies par papildu spilveniem un segām
Jau laicīgi saklāj gultu – piemeklē viesiem segas un spilvenus, kā arī tos pārvelc ar svaigu veļu. Svaiga veļa radīs viesnīcai līdzīgu sajūtu, kas savukārt viesiem nakšņošanu padarīs patīkamāku un mājīgāku.