Vienošanās iezīmē, kādas varētu izskatīties Apvienotās Karalistes un ES attiecības pēc "Brexit". Tajā iekļauta apņemšanās sargāt ES pilsoņu tiesības Apvienotajā Karalistē, kā arī britu tiesības ES, lai tie varētu turpināt dzīvot, studēt un strādāt.
Plānots 21 mēnesi ilgs pārejas periods, kā arī "šķiršanās rēķins" jeb Apvienotās Karalistes atlikušās finansiālās saistības pret ES 39 miljardu mārciņu (44 miljardu eiro) apmērā.
Viens no strīdīgākajiem jautājumiem "Brexit" sarunās bija par robežkontroli uz Īrijas un Ziemeļīrijas robežas. Vienošanās paredz pagaidu risinājumu, lai izvairītos no stingrās robežas atjaunošanas starp Īriju un Ziemeļīriju gadījumā, ja pēc 21 mēnesi ilgā pārejas perioda, kas sekos pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, vēl nebūs noslēgts jauns brīvās tirdzniecības līgums.
Ziemeļīrija turpinās pildīt visas ES kopējā tirgus normas, kas regulē preču, tostarp arī lauksaimniecības ražojumu, pārvadājumus. Vienlaikus vienošanās paredz, ka Ziemeļīrija saglabās neierobežotu piekļuvi pārējās Apvienotās Karalistes tirgum.
Vienošanās 25.novembrī tiks nodota izvērtēšanai ES, savukārt decembrī gaidāms Apvienotās Karalistes parlamenta balsojums. Ja parlaments to apstiprinās, būs nepieciešams vēl arī Eiropas Parlamenta un Eiropadomes apstiprinājums, pēc kā Apvienotā Karaliste varēs 2019.gada marta beigās izstāties no ES kā plānots. Taču, ja Apvienotās Karalistes parlaments neapstiprinās vienošanos, valdībai tiks dota 21 diena jauna plāna sagatavošanai.