Mūsu enerģijas avots Saule ir G klases zvaigzne, to dēvē arī par dzelteno pundurzvaigzni un tai tāpat kā citām zvaigznēm ir savs dzīves cikls. Saules gadījumā tas sākās aptuveni pirms 4,6 miljardiem gadu un turpināsies vēl aptuveni 4,5-5,5 miljardus gadu.
“Pagaidām Zeme ir ļoti laba vieta, kur būt, taču tas mainīsies. Aptuveni pēc viena miljarda gadu Saule sāks izplesties, tās starojums kļūs aizvien intensīvāks un intensīvāks, līdz iznīcinās visu dzīvo uz Zemes. Visur, tai skaitā arī Antarktikā, jūrās atvērsies lavas krāteri, visi ūdens krājumi izžūs un līdz ar to izzudīs viss dzīvais,” skaidro Petraneks.
Kā citu piemēru Zemes iznīcībai viņš min asteroīda trieciena riskus. “Tā ir 100% iespējamība, ka Zemē atkal ietrieksies liela izmēra asteroīds. Pašlaik mēs nekādi nevaram no tā izvairīties, kaut arī pastāv reāli tehniskie risinājumi. Proti, jau tagad ir pieejamas tehnoloģijas, kas ļautu izbūvēt aizsardzības sistēmas pret asteroīdiem, to izmaksas tiek lēstas ap 2-3 miljardiem ASV dolāru. Taču neviena no valstīm nav izrādījusi iniciatīvu ko tādu darīt, nav arī starptautisku apvienību, kas šo jautājumu virzītu,” stāsta Petraneks.
Pēc viņa sacītā, kādu rītu mēs varētu pamosties un lasīt ziņās virsrakstu, ka kāds amatieris - zvaigžņu vērotājs, jo tieši viņiem šādas lietas padodas, ir atklājis asteroīdu astoņu jūdžu rādiusā pie Jupitera un tas virzās uz Zemi. “Tās būtu mūsu beigas, jo galu galā neviens cilvēks nespētu šo sadursmi pārdzīvot. Un šāda bojāeja būtu īpaši briesmīga, jo nāves iemesls būs ne tikai trieciens, bet arī tā radītās sekas. Faktiski iestāsies atomziema, un cilvēki nomirs badā,” pareģo analītiķis.