Britu finansists un Kremļa kritiķis Bils Brauders aicinājis Kanādas parlamentu un valdību palīdzēt izslēgt Krieviju no Interpola. Intervijā radiostacijai "CBC Radio One" Brauders norādīja uz noteikumu organizācijas konstitūcijā, kas tai ļauj no savām rindām izslēgt valstis, kuras izmanto Interpolu saviem mērķiem.
Brauders aicina Kanādu palīdzēt izslēgt Krieviju no Interpola (1)
Pēc Braudera teiktā, agrāk šis noteikums ne reizi nav ticis piemērots.
Interpols ir tiesībsargājošā iestāde un "nav paredzēts politisko pretinieku vajāšanai", uzsvēra Brauders. Pēc viņa teiktā, Interpols "nedrīkst būt diktatūras roka".
Kā ziņots, par Interpola prezidentu trešdien tika ievēlēts Dienvidkorejas pārstāvis Kims Džonjans, Krievijas kandidātam, pret kura ievēlēšanu iestājās Rietumvalstis, ciešot sakāvi.
Vēl nesen favorīts uz Interpola prezidenta amatu bija Krievijas policijas ģenerālmajors Aleksandrs Prokopčuks, lai gan Maskava tiek kritizēta par starptautiskās policijas organizācijas negodprātīgu izmantošanu politisko oponentu vajāšanai.
Amatpersonas Rietumos pauda bažas par Interpola nākotni, ja par prezidentu tiks iecelts Prokopčuks, un ASV otrdien paziņoja, ka atbalsta Dienvidkorejas pārstāvi.
Arī Brauders brīdināja, ka Prokopčuka ievēlēšana Interpola prezidenta amatā var atstāt graujošu iespaidu uz šo starptautisko tiesībaizsardzības struktūru.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģinājis izmantot Interpolu, lai vērstos pret saviem kritiķiem, un Maskavas pārstāvja nokļūšana Interpola prezidenta amatā šos centienus intensificēs, norādīja investīciju kompānijas "Hermitage Capital Management" līdzdibinātājs.
Brauders izvērsa kampaņu, pieprasot noteikt sankcijas Krievijai, kad viņa jurists Sergejs Magņitskis 2009.gadā tika atrasts beigts Krievijas cietumā.