Cenas atkarīgas no daudziem un dažādiem faktoriem. Uzņēmumi gatavi šķirties no lielākām summām, ja reklāmas kampaņa saistīta ar kādu kutelīgu tēmu. "Savulaik bija Durex kampaņa par orgasmu, un, ņemot vērā, ka šī tēma ir ļoti provokatīva, ne katrs piekrīt sadarboties," stāsta Vorkule. Par alkohola reklamēšanu parasti esot jāmaksā dubultā. Taču, ja runa ir par prestižu zīmolu, dārgiem produktiem vai sociālajām kampaņām, influenceri gatavi publicēt ierakstus bez maksas vai arī piekrīt barteram.
Influencera peļņu nosaka arī profesionalitātes līmenis, satura kvalitāte un iepriekšējā sadarbības pieredze. Taču honorāra lielumu ievērojami ietekmē tas, kā influenceris noformējis (vai tieši otrādi - nav noformējis) savu saimniecisko darbību. Ja uzņēmums nevar influencerim izrakstīt rēķinu, tad jāslēdz autoratlīdzības līgums, kas ir mazāk izdevīgi. Rezultāts - vai nu uzņēmums piekrīt lielākiem izdevumiem, vai arī influenceris "uz rokas" saņem mazāk.
Sekotāju daudz, "laiku" - maz
Influenceru mārketinga naudas "pīrāgam" kļūstot lielākam, pretendentu uz lielāku vai mazāku tā šķēli paliek arvien vairāk. Daži gatavi ķerties pie negodīgiem līdzekļiem - sekotāju pirkšanas. Tāpēc viens no svarīgākajiem uzdevumiem pirms sadarbības sākšanas ir rūpīga konta izpētīšana: kas ir influencera sekotāji un cik lielā mērā tie "laiko", komentē un mijiedarbojas ar saturu.
"Profesionāļi skatās uz influencera sekotājiem: ir svarīgs to dzimums, vecums, dzīvesvieta. Turklāt tiek analizēts, cik daudz influencerim ir botu (sekotāju-robotu jeb nopirkto sekotāju - red.), komerciālo profilu (skaistumkopšanas salonu, veikalu utt.), masu sekotāju (kuri seko 1000 un vairāk profilu)," skaidro Vorkule. "Reklamēties botiem nav jēgas, jo tie ir neīstie cilvēki, biznesiem reklamēties arī nav jēgas – tie parasti pat neskatās savu ziņu lenti un pieseko lietotājiem vien tāpēc, lai piesaistītu uzmanību sev pašiem. Masu sekotāji ar lielu varbūtību nepamanīs influencera postu, jo viņi seko tik lielam profilu skaitām, ka tādā ziņu plūsmā nav iespējams kaut ko pamanīt. Rezultātā influencera posti pazūd masu sekotāju ziņu lentē, un no tiem attiecīgi arī nav nekādas jēgas."