Lita Konopore pieļauj, ka sociālajos tīklos aprakstītie gadījumi saistīti ar retu autoimūno saslimšanu, kas pēdējā laikā konstatēta vairākiem suņiem, kas, pareizi aprūpēti, atveseļojušies.
Dažu dienu laikā paralizēts
Novembrī veterinārārstu uzmanības lokā nonāca vairāki suņi, kuru saslimšanas pazīmes varētu likties līdzīgas indēšanai. Saimnieki sūdzējās, ka dzīvnieki zaudējuši koordināciju, nav varējuši paiet. Kad uzmanības lokā nonāca jau ceturtais suns ar līdzīgām pazīmēm, Latvijas Veterinārārstu biedrība suni nosūtīja padziļinātai neiroloģiskai izmeklēšanai.
Mans suns gulēja paralizēts, viņš pats nespēja norīt pat barību, zarnas nedarbojās, bija jātaisa klizmas, jāizspiež urīnpūslis ar rokām.
"Ārsti jau domāja, ka drīzumā nedarbosies arī muskuļi, kas nodrošina elpošanu. Domās jau atvadījāmies no suņuka, tāpēc pat nespējām noticēt daktera Ozola prognozēm, ka izveseļošanās ir iespējama. Taču tas ir noticis. Mūsu Bella jau sākusi stutēties sēdus un ar atbalstu pat spēj pati noturēties sēdus, stāsta suņa vārdā Bella saimniece, kura cīnās par dzīvnieka atlabšanu.
“Poliradikuloneiropātija jeb jenotsuņu paralīze klīniski suņiem izpaužas ar strauju paralīzi, kura parasti sākas no pakaļdaļas un pakāpeniski pārņem arī priekškājas un kaklu, galvu,” stāsta veterinārārsts Aleksandrs Ozols. Viņš padziļināti darbojas suņu un kaķu neirologijā. Mēneša laikā viņš saskāries ar trim retās suņu slimības gadījumiem. Par laimi, visi trīs suņuki atveseļojušies.
“Slimajam sunim muskuļi kļūst vāji, ļengani, mainās balss, tas nespēj pats pakustēties, taču apetīte parasti ir saglabāta un vēdera izeja arī nav traucēta.