Skapim durvis nevar aiztaisīt, bet nav ko vilkt mugurā. Pazīstama situācija, vai ne? Vienu apģērba gabalu sieviete uzvelk vidēji septiņas reizes(!!). To apliecina pētījumi.
Sievietes vispār ir trakas – hormoniem svārstoties, vairākas reizes mēnesī pērk kleitas, kurpes un somas, ko pēc dažām dienām nezina kur likt. Tomēr var arī savādāk! Rēzeknē dzīvo dizainere, kas dodas bezcerīgu kankariņu medībās un rada neikdienišķus tērpus.
Jo bezcerīgāk, jo labāk! Vairākas reizes mēnesī viņa dodas uz “otro roku” veikaliņiem, kad visas labās lietas jau iztirgotas. Viņai sagādā prieku saskatīt potenciālu kožu saēstās jakās, izstaipītos džemperos, svārkos ar neveiklu piegriezumu un tizlu zīmējumu.
Jau vairāk nekā desmit gadus Velga Krukovska iepūš jaunu dzīvību lietotos apģērba gabalos un materiālos, pārvēršot tās individuāla dizaina lietās.
Ģērbties reciklētās drēbēs modīgo intelektuāļu aprindās ir prestiži, jo ekošiks liecina, ka neesi truls viendienītis, kas ar savu nepiesātināmo vēlmi pēc jaunām un dārgām lupatām turpina piemēslot planētu.
Tekstila industrijas radītais piesārņojums ir otrs lielākais pēc naftas industrijas, ja ņem vērā radītās siltumefektu izraisošās gāzes emisijas ražošanas procesā. Turklāt sintētiskos materiālus - poliesteru, neilonu, elastānu, akrilu - ražo no neatjaunojamām izejvielām. Mazgājot šos izstrādājumus, ūdenī nonāk plastmasas mikrošķiedras, kas jūrās un okeānos ilgus gadus bioloģiski nenoārdās. Tikai 1% materiālu, ko pasaulē izmanto apģērba ražošanā, tiek pēc lietošanas pārstrādāti jaunos apģērbos. 73% tekstila industrijas radīto materiālu nonāk atkritumos vai tiek sadedzināti.