Nedaudz apzāģē eglītes stumbra galu, pirms to ieliec statīvā
Tāpat kā ziediem, arī eglītei par labu nāks, ja nogriezīsi nelielu daļu no kāta – aptuveni centimetru biezu ripu. Stumbra apakšējā daļa var būt apžuvusi; pēc nelielas apgriešanas egle varēs efektīvāk uzsūkt ūdeni.
Pēc iegādes nevilcinies ar eglītes iemērkšanu ūdenī
Ziemeļamerikas Ziemassvētku eglīšu asociācijas dārznieki uzsver, ka nocirsta eglīte bez ūdens nedrīkst atrasties ilgāk par sešām līdz astoņām stundām. Ja eglīti ved no meža, gluži kā grieztos ziedus, arī to ietin mitrās avīzēs vai salvetēs, kas neļaus kātam izžūt.
Kad eglīte ir nonākusi mājās un jau “iedzīvojusies” statīvā, regulāri pārbaudi, vai ūdens ir pietiekamā daudzumā, un regulāri to papildini ar lejkannu. Tiklīdz ūdens nesasniegs kātu, no egles sāks birt skujas.
Lej statīvā tikai tīru ūdeni
Pastāv dažādas vecmāmiņu receptes, kas palīdzēs egles un ziedus ilgāk saglabāt svaigus, piemēram, aspirīna, zilo graudiņu vai cukura pievienošanu ūdenim. Līdz šim nav pierādīta šo tautas līdzekļu efektivitāte, un, gribot to labāko, bieži vien var gadīties pāršaut pār strīpu un kaitēt eglītei. Pieturies pie klasiskajām metodēm un egles statīvā lej tīru un vēsu ūdeni.
Rūpīgi izraugies eglītes vietu
Pirms iegādājies eglīti, lūko, vai izraudzītā Ziemassvētku rotājuma atrašanās vieta netraucēs ikdienišķajai staigāšanai vai durvju virināšanai. Tāpat eglei par labu nenāks karstuma avoti, piemēram, kamīns, krāsns vai radiators, – tie veicinās egles izžūšanu un biršanu.