Butina atzīs, ka atskaitījās Toršinam par saviem pūliņiem iefiltrēties republikāņu aprindās, sākot no 2015.gada, raksta "The Washington Post". Viņa pārcēlās uz Vašingtonu un 2016.gadā iestājās Amerikāņu Universitātes maģistra studiju programmā.
Butina vairākkārt jautājusi, vai Krievijas valdības pārstāvji ir gatavi tikties ar viņas kontaktiem, savukārt Toršins par Butinas aktivitātēm esot apspriedies ar augstākstāvošiem darbiniekiem Krievijas valdības kontrolētajā bankā un Ārlietu ministrijā, norādījuši prokurori.
Pēc visa spriežot, Butina nenodarbojās ar spiegošanu tās tradicionālajā izpratnē, bet gan pielietoja daudzas neformālas metodes, darbojoties Krievijas interesēs, uzskata Stīvens Hols, kurš 30 gadu garumā ASV Centrālajā izlūkošanas pārvaldē (CIP) vadīja ar Krieviju saistītās operācijas.
"Butina nav neviena Krievijas militārā vai izlūkošanas dienesta štata darbiniece," viņš uzsver. "Bet valdība nolēma viņu izmantot, meklējot atšķirīgus veidus, kā uzbrukt ASV sociālajai un politiskajai sistēmai."
Gaidāms, ka Butina atzīsies sadarbībā ar amerikāņu republikāņu darboni, turklāt viņš esot bijis iesaistīts "Diplomātijas projekta" stratēģijas uzmetuma tapšanā. Medijos šis vīrietis identificēts kā politiskais konsultants Pols Eriksons. Butinas advokāts iepriekš sacījis, ka Butinas un Eriksona romantiskās attiecības aizsākās 2013.gadā.
Lietai pietuvināti cilvēki medijiem atklājuši, ka Eriksons šogad esot saņēmis vēstuli no federālās prokuratūras ar informāciju, ka arī izmeklēšana skars arī viņu.
Gaidāms, ka Butina atzīs vainu apsūdzībā, ka nav reģistrējusies ASV Tieslietu departamentā kā ārvalstu valdības darbiniece. Pagātnē šāda apsūdzība vērsta pret ārvalstu spiegiem.