Kanāda šogad legalizēja marihuānas lietošanu izklaides nolūkiem. Līdzīgu plānu apsver arī Meksikas un Luksemburgas jaunās valdības. Savukārt Jaunzēlandes valdība izvērtē iespēju rīkot referendumu, lai noskaidrotu iedzīvotāju nostāju šajā jautājumā. Mainoties sabiedrības un arī valdību attieksmei pret marihuānu, ir ļoti ticams, ka šo pašu ceļu izvēlēsies arī citas valstis. Tas rada jautājumus par to, kā šīs valstis nākotnē sadarbosies, lai kontrolētu legālās marihuānas tirgu un tā apgādāšanu.
Kas liek valstīm virzīties pretī marihuānas likumu mīkstināšanai, tostarp izvēloties arī pilnīgu legalizāciju - atbildi uz šo jautājumu meklē Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.
Karš pret narkotikām
Tikai 2012.gadā Urugvajā paziņoja, ka tā kļūs par pirmo valsti pasaulē, kas legalizēs marihuānas lietošanu izklaides nolūkā. Šo Urugvajas lēmumu lielā mērā noteica valsts vēlme aizstāt noziedzīgo grupējumu īstenoto marihuānas tirdzniecību ar valsts regulētu legālu tirgu.
Vēlāk tajā pašā gadā iedzīvotāji ASV Vašingtonas un Kolorādo štatā referendumos nobalsoja par marihuānas legalizēšanu izklaides nolūkiem.
Toreizējais ASV prezidents Baraks Obama aktīvi kritizējis ASV gadu desmitiem īstenoto karu pret narkotikām, un Obamas prezidentūras laikā ASV valdība atkāpās no federālo narkotiku kontroles likumu piemērošanas, tādējādi dodot štatiem zaļo gaismu izvērtēt alternatīvas un pieņemt lēmumus narkotiku aprites kontroles jautājumos.
Pēc Vašingtonas un Kolorādo štata lēmumu legalizēt marihuānas lietošanas izklaides nolūkos pieņēma vēl astoņi ASV štati, kā arī Kolumbijas apgabals. Vēl vairāki štati ir apstiprinājuši marihuānas lietošanas dekriminalizāciju.
Savukārt marihuānas lietošana medicīniskiem nolūkiem šobrīd ir legāla 33 no 50 ASV štatiem.