Latvijā ir aptuveni 10 tūkstoši cilvēku ar redzes traucējumiem, no kuriem daļai diemžēl ir pavisam neiespējami saredzēt savu tuvāko emocijas. Tādēļ viedtālruņu zīmols Huawei ir radījis mākslīgā intelekta darbinātu aplikāciju, kas ļaus cilvēkiem ar redzes traucējumiem “saredzēt” septiņas biežāk sastopamās emocijas. Aplikāciju izmēģinās Latvijas neredzīgo biedrības biedri, un tā būs plašāk pieejama arī Mate 20 Pro ierīcēs.
Mākslīgais intelekts palīdz neredzīgiem cilvēkiem “saredzēt” emocijas
Facing Emotions aplikācija izmanto Huawei Mate 20 Pro jaudīgo kameru un MI sniegtās iespējas, lai septiņas biežāk sastopamās cilvēku emocijas - prieku, bēdas, bailes, dusmas, pārsteigumu, riebumu un nicinājumu - pārvērstu unikālās skaņās.
MI darbināta aplikācija
Facing Emotions aplikācija tika izveidota ar mērķi parādīt, kā MI tehnoloģiju iespējas var palīdzēt cilvēkiem. Ar šo aplikāciju tiek sperts solis tālāk tehnoloģiju attīstībā, saredzot praktisku risinājumu, kā MI var padarīt mūsu dzīvi vieglāku un piedāvāt iespējas, kādas nekad iepriekš nebūtu iedomājamas.
MI tehnoloģija darbojas pavisam vienkārši - izmantojot telefona aizmugurējo kameru, programma noskenē sarunu biedra seju. Programma identificē vairākus sejas elementus, piemēram, acis, degunu, uzacis un muti, kā arī to savstarpējo novietojumu. Pēc tam MI apstrādā identificētās emocijas noteiktā skaņā, ko atskaņo tālrunī vai austiņās. Tas viss notiek reāllaikā bezsaistes režīmā.
“Facing Emotions kampaņa iemieso Huawei misiju piedāvāt jaunas tehnoloģijas visiem, īpaši tiem, kuriem tās nepieciešamas visvairāk. Mūsu jaunā flagmaņa Huawei Mate 20 Pro uzlabotais mākslīgais intelekts ir devis unikālu iespēju palīdzēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem “redzēt” emocijas. Mēs esam pārliecināti, ka Facing Emotions aplikācija uzlabos lietotāju dzīves kvalitāti un sniegs vēl nebijušas iespējas,” saka Huawei Consumer Business Group Baltijas reģiona ģenerāldirektors Jaņs Fejs (Yan Fei).
Iedvesma aplikācijas izstrādei
Facing Emotions tika izstrādāta, sadarbojoties ar neredzīgo cilvēku kopienām un labdarības organizācijām. Huawei sadarbojās ar Polijas Neredzīgo asociāciju un izveidoja grupu, kurā neredzīgi cilvēki testēja produktu un piedalījās visos galvenajos lietotnes izstrādes procesa posmos. Tāpat tika aptaujāti neredzīgo biedrību pārstāvji, lai saprastu viņu vajadzības un, balstoties uz šīm atziņām, izstrādātu risinājumus. Viņu ieguldījums palīdzēja izveidot vislabāko lietotāja pieredzi, kā arī aplikācijas funkcijas, krāsas un skaņas.
Visa aplikācijas izstrādes procesa galvenā komponente ir skaņas. Tās izveidoja neredzīgs komponists Tomašs Bileckis (Tomasz Bilecki), kurš ir pazīstams arī ar paša radītu izstādi, kurā attēlotas visas septiņas emocijas.