50. gadu mājsaimnieču mīlulis – telefonbeņķis
Pirms teju 90 gadiem telefona krēsli bija viena ārkārtīgi modīga mēbele, kas liecināja par mājas saimnieku turību. Telefonbeņķi jeb tā dēvētie klaču krēsli savulaik rotāja koridorus un māju ieejas - šeit mājinieki varēja piesēst un novilkt apavus un, protams, pavadīt vairākas stundas, sarunājoties pa mājas telefonu. Arī mūsdienās telefonbeņķi ir saglabājuši savu funkcionalitāti – tie noder gan kā krēsli pie ieejas durvīm, gan arī kā neliela mantu glabātuve.
Savādā paskata lampas dizains radās 1958. gadā – tās autors ir dāņu rakstnieks un dizainers Pauls Heninhsens. Lampas tapa pēc īpaša pasūtījuma kādam Kopenhāgenas centra restorānam, kurš pēc lampu uzstādīšanas izpelnījās vietējo iedzīvotāju un dizaineru apbrīnu. Faktors, kas padarīja lampu abažūru par revolucionāru interjera dizaina priekšmetu, bija plāksnītes, kas apslēpa spuldzi, tādējādi padarot apgaismojumu maigi sārtu. Šī unikālā lampa vēl aizvien ir ārkārtīgi populārs interjera priekšmets izsmalcinātākajos un modernākajos interjera salonos un apartamentos.
Tulpes sērijas galdi un krēsli
Slavenā tulpes formas galdu un krēslu sērija radīta 1960. gados – to autors ir somu arhitekts Ēro Sārinens. Tolaik arhitekts centās rast risinājumu krēslu un galdu vienkāršošanai - Ēro uzskatīja, ka parastie krēsli ar četrām kājām interjeru padara neglītu un pieblīvētu – četru kāju galds ar vairākiem krēsliem, kurus pavada četras kājas, veido tādu kā milzu pāļu kopumu, kas vienkārši padara telpu smagnēju. Jau 1955. gadā izstrādāja krēslu, kas līdzinājās tulpei – balstījās uz vienas kājas, tās apakšdaļā bija apaļa pamatne, bet augšdaļā – tulpes zieda formai līdzīgs sēdeklis. Taču tikai 1960. gados krēslu autors ieguva patentu un mēbeļu sērija sasniedza tirgu. Jau drīz vien tulpes sērijas mēbeles kļuva ārkārtīgi populāras, turklāt tās nav zaudējušas aktualitāti arī šodien.