Paredzēts, ka jaunā imigrācijas sistēma stāsies spēkā 2021.gadā pēc plānotā "Brexit" pārejas posma beigām, nomainot ES brīvās pārvietošanās principu, vēsta raidorganizācija SKY. Jāatgādina, ka divu gadu pārejas periods būs spēkā tikai tad, ja tiks pieņemta "Brexit" vienošanās, par ko britu parlaments balsos tikai janvārī.
Jaunā politika paredz atcelt ierobežojumu vīzu skaitam, kas tiek izsniegtas augsti kvalificētiem ieceļotājiem.
Valdība vēl spriedīs, vai noteikt, ka viens no augsti kvalificēta migranta statusa kritērijiem būs vismaz 30 000 mārciņu liela gada alga.
"Tā būs vienota, uz prasmēm balstīta imigrācijas sistēma, kas būvēta ap talantu un zināšanām, ko cilvēki var ievest, nevis uz to, no kurienes viņi nāk," plānu raksturo Džavids. Migrācijas padomnieku komiteja, uz kuras ieteikumiem plāns balstīts, šogad norādīja, ka pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka tai nevajadzētu dot nekādas īpašas priekšrocības ES valstu pilsoņiem. Plānots, ka ES dalībvalstu un citu valstu pilsoņiem jaunie noteikumi būs vienādi.
Valdība asas diskusijas izcēlās par Migrācijas padomnieku komitejas ierosinājumu, ka augsti kvalificēto darbinieku vīzu saņēmējiem jāpelna vismaz 30 000 sterliņu mārciņu gadā. Britu premjerministre Terēza Meja aizstāvēja šo ieceri, sakot, ka tādā veidā valdība varot pieturēties pie "Brexit" referendumā paustās "tautas gribas". Viņas oponenti norādīja, ka tādā gadījumā sistēma iestātos nevis par kvalifikāciju, bet gan atlasītu turīgākos imigrantus, izslēdzot tādas zemāk apmaksātas profesijas kā medmāsas un sociālie darbinieki.