Ja attaisnojums ir ziema un traucē aukstums, tad pavasarī tas būs lietus, vasarā karstums un tā visu gadu. Ieradumam ir liels spēks - kāds trīs reizes nedēļā iet uz jogu, kāds dejo, kāds peld un nūjo.
Vairākums teiks, ka nav laika, ir tumšs, auksti, dārgi. Jā, bet, ja mēs kaut ko vēlamies mainīt, mums kaut kas ir jāziedo. Tāpat vien nekas nenotiek. Ja nevēlies maksāt par nodarbībām - ej staigāt, skrien, vingro, slēpo pilsētas trasēs. Un, ja jau sākotnēji zini, ka nav laika, - netērē to lieki ar apņemšanos, kuru tāpat nepildīsi, lai nav tā, ka vēlme mainīt uz papīra ir, bet reāli ikdienā - nē.
Atceries, ka tas ir nepieciešams tikai tev un nevienam citam.
Plāno ilgtermiņā, nevis īstermiņā
Iemācies atrast sev piemērotāko ēšanas veidu - diētas, īpaši tās, kas sola strauju svara zudumu dažās nedēļās, nav ilgtermiņa risinājums. Nereti, cik ātri svars tiek zaudēts, tik ātri tas tiek atgūts. Ir jāiemācās ēst veselīgi un mēreni ikdienā, nevis mēnešus trīs mocīties pusbadā un tad to atgūt ar uzviju.
Nav jēgas mēnesi ievērot vienu interneta diētu, tad ēst pēc ājūrvēdas, tad makrobiotikas u.c. principiem, kļūt par vegānu tāpēc, ka tā tagad ēd daudzi, atteikties no kādiem produktiem, taisīt produktu nepanesamības testus... bet kur šajā visā esi tu pats?