Kreativitātes pārbaudīšana
Lielākajā daļā pasaules psihedēliskās narkotikas ir nelegālas, tomēr, piemēram, Nīderlandē likumi attiecībā pret narkotikām ir vaļīgāki. Lai arī Nīderlandē ir aizliegtas maģiskās sēnes, tomēr maģiskās “trifeles” vai sklerocijs, kas ir dažu sēņu pazemes daļa, ir legālas. Sklerocijs satur to pašu psihoaktīvo psilocibīnu, ko zināmākās maģiskās sēnes. Tieši tāpēc Nīderlandē arī tika veikts minētais pētījums.
Veikt pētījumu zinātniekus uzaicināja Nīderlandes psihedēliskā biedrība, kas rīkoja paši savu mikrodozinga pasākumu. Tiesa, tāpēc, ka pasākuma dalībnieki bija jau samaksājuši par savu dalību un gaidīja īstas psihodēliskās narkotikas, pētnieki nedrīkstēja izveidot kontrolgrupu, kurai tiktu slepeni dotas placebo narkotikas. Rezultāta nebija iespējams veikt salīdzinājumu.
Tomēr zinātnieki varēja pārbaudīt pētījuma dalībniekus, pirms tie uzņēma psihodēlisko trifeļu minidevu un pēc tam. Pētnieki 38 dalībniekiem pirms eksperimenta lika veikt trīs īsus rakstiskos testus. Viens no tiem bija īss inteliģences tests, bet cits pārbaudīja konverģēto domāšanu, kas ir viens no kreativitātes komponentiem. Šajā testā dalībniekiem tika parādīts režģis ar dažādu objektu attēliem. Viņiem bija jāizvēlas viens objekts no katras rindas un jāpasaka, kas tiem ir kopīgs. Piemēram, izlietnei, šļūtenei un vannai kopīgs ir ūdens.
Pēdējā testā zinātnieki fokusējās uz atšķirīgo domāšanu jeb spēju problēmai atrast nevis vienu, bet vairākus iespējamos atrisinājumus. Dalībniekiem tika iedoti vārdi, piemēram, zīmulis vai dvielis, un tiem bija jāizdomā pēc iespējas vairāk attiecīgā objekta izmantojumu. Piemēram, ar to var rakstīt vai kādam iedurt.