ASV prezidenta Donalda Trampa politika, ieviešot jaunus tarifus un sankcijas, šo problēmu nemazina. Daudz ko izšķirs nākamais mēnesis, kad vajadzētu būt jaunām sarunām par jaunu tirdzniecības vienošanos.
“Līdz marta sākumam noteikti būs jaunas sarunas, kurās valstis centīsies “saglabāt savu seju”, tajā pašā laikā diezgan virspusēji pieskaroties esošajām problēmām,” prognozēja Hans.
Ekonomikas analītiķi norāda, ka jaunu vienošanos līdz 2. martam, kad beidzas decembrī panāktais 90 dienu “pamiers”, neizdosies un konflikts starp abām valstīm turpināsies. Tomēr, izjūtot ekonomiskās sekas, kas abām pusēm būs sāpīgas, gada vidū vienošanās par jauniem tirdzniecības noteikumiem starp Ķīnu un ASV varētu tikt panākta.
Taču šajā laikā ražošanas apjomi būtiski varētu palielināties citās reģiona valstīs, ar kurām ASV nav konfliktu, tādās kā Vjetnama, Indija, Bangladeša un Mjanma.
Tomēr, lai panāktu jaunu tirdzniecības vienošanos, daudz kas būs atkarīgs ne tikai no abu valstu sarunvedējiem, bet arī no Donalda Trampa. Viņa retorika pret Ķīnu ir bijusi negatīva, un jāņem vērā arī prezidenta vēlēšanu tuvošanās, kas notiks nākamgad.
Vēloties saglabāt savu “stingrā un nepiekāpīgā līdera seju”, Tramps varētu arī piekrist pilnvērtīgam tirdzniecības karam. Taču analītiķi atgādina, ka Tramps ir neprognozējams un viņam nereti patīk atkāpties no savas iepriekšējās pozīcijas, kas savukārt varētu ļaut pasaulei izvairīties no ASV un Ķīnas tirdzniecības kara.
Iepriekš ziņots, ka ASV un Ķīna līdz 1. martam vienojušās sarunu ceļā panākt kompromisu par jauniem tirdzniecības noteikumiem. Ja tas nenotiks, tad abas valstis noteiks paaugstinātus muitas tarifus precēm un pakalpojumiem vairāku simtu miljardu dolāru vērtībā.