Vairāki deputāti, taču ar dažādiem argumentiem, sākumā pretojās komisijas izveidei. Inguna Kokina (LP) pauda, ka pašvaldībai ir svarīgāk paust savu nostāju par ietekmes uz vidi novērtējumu saistībā ar ieceri, bet domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis (MP) aicināja vērsties tiesībsargājošās iestādēs pret Lāčplēsi. Reaģējot uz iebildumiem, Elksniņš pauda, ka komisija izvērtēs visu dokumentāciju, kas saistīta ar projektu, lai izdarītu secinājumus par iespējamo civiltiesisko vai kriminālo atbildību.
Ziņots arī, ka Daugavpilī AADSO paredzējusi izbūvēt katlu māju siltuma ražošanai no atkritumiem, pret to ar Latgales partijas atbalstu savākti apmēram 2000 iedzīvotāju paraksti.
Reģenerācijas iekārtas būvniecība paredzēta Daugavpils ziemeļu, ziemeļaustrumu daļā, rūpniecības apbūves zonā, pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" apsaimniekotās katlu mājas pieguļošajā teritorijā Mendeļejeva ielā 13a, liecina ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums. Līdz pilsētas centram no iecerētās katlumājas ir apmēram trīsarpus kilometru attālums.
Saražoto siltumenerģiju plānots pārdot siltumapgādes sistēmas operatoram Daugavpilī - "Daugavpils siltumtīkliem".
No atkritumiem iegūto kurināmo jau sagatavotā veidā plānots piegādāt no sadzīves atkritumu poligona "Cinīši", Daugavpils novada Demenes pagastā un poligona "Križevņiki" Rēzeknes novada Ozolaines pagastā. Kopējais plānotais kurināmā apjoms - līdz 20 000 tonnu gadā.
Būvdarbus paredzēts sākt 2019.gadā, savukārt katlu mājas nodošana ekspluatācijā un tās darbības sākšana paredzēta 2020.gada otrajā pusē.
AADSO pieder deviņām Latgales pašvaldībām, bet lielākais akcionārs ir Daugavpils pašvaldība. Uzņēmuma apgrozījums 2017.gadā bijis 2,038 miljoni eiro, bet peļņa 45 306 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.