Saistībā ar oligarhiem Galeoti norāda arī uz interesanto sistēmu, kura ir izveidojusies mūsdienu Krievijā.
«Oligarhiem vajag Putinu, lai turpinātu būt oligarhi, bet Putinam vajag oligarhus, lai nodrošinātu valsts ekonomikas funkcionēšanu.
Prezidents ir gatavs tiem sniegt brīvību attīstīt biznesu un pat palīdzēt ar valsts finansētiem projektiem, kamēr vien tie atzīst viņu par visas Krievijas priekšnieku,» akcentē Galeoti. «Oligarhiem un citiem Putinam pietuvinātajiem cilvēkiem arī ir liela ietekme uz prezidenta lēmumiem, un viņam pastāvīgi tiek piedāvātas dažādas idejas, kā risināt konkrētu situāciju. Viņš pats tikai sniedz stratēģisko ietvaru. Putinu varētu pat nosaukt par slinko autokrātu,» uzsver Galeoti.
Atbildot uz jautājumu, vai saistībā ar Putina aiziešanu mēs varētu redzēt kaut ko līdzīgu 2008. gadam, kad pie varas nāca Dmitrijs Medvedevs, bet Putins palika premjerministrs, Galeoti ir šaubīgs. «Šādu scenāriju, protams, nevar izslēgt, taču Medvedevs ir nodemonstrējis sevi kā salīdzinoši vāju individuālu līderi. Putins uzskata, ka viņš ļoti labi iederas savā pašreizējā premjerministra pozīcijā, jo ir gatavs uzņemties atbildību par valdības kļūdām, taču tajā pašā laikā neizaicināt prezidenta varu. Ja Medvedevs atgrieztos, tad viņš jau atkal būtu vai nu Putina marionete, vai arī kādas oligarhu kopienas priekšsēdētājs, kurš izpildītu to intereses. Putins pats arī nevēlas vairs būt premjerministrs, jo šis postenis īsti neatbilst viņa vīzijai par palikšanu politikā un neapdedzināšanos vienlaicīgi. Tad viņam vajadzētu iesaistīties valsts ikdienas funkcionēšanas nodrošināšanā, ko viņš negrib. Putins nav ieinteresēts domāt, kā atrisināt valsts transporta vai veselības aprūpes problēmas,» saka Galeoti.