Tas, ka nemieri varētu pāraugt pilsoņu karā, vietējā ieskatā vairs neesot pārāk reāls scenārijs. "Viss kaut kas var notikt, taču šī lieta vairs nav pārāk reāla, jo sakarā ar valstī esošajām problēmām arī nabadzīgākie sabiedrības slāņi tagad vaino valdību un revolucionāru palicis samērā maz," pauda vietējais.
GALERIJA: Venecuēla izlaiž "suverēno bolivāru"
Tāpat viņš pauda, ka valstī valdot milzīga inflācija un jau "augustā naudai noņēma piecas nulles". Kopš novembra dolāra vērtība pieaugot par 100 bolivāriem nedēļā. Novembrī dolāra vērtība bijusi 200 bolivāri, bet 15.janvārī - jau 3000. Patlaban gan šī atzīme nedaudz kritusies - līdz 2400 bolivāriem, teica Gedulis-Stengrevics, spriežot, ka tas varētu būt tādēļ, ka dolāru pieprasījums kļuvis mazāks.
"Firmām ir jāizmaksā lielākas algas - minimālo mēnešalgu nupat pacēla no 4500 bolivāriem uz 18 500 un firmām nepietiek naudas, ar ko pirkt dolārus," viņš skaidroja.
Lai nopelnītu iztiktu, jābūt vai nu saistītam ar "koruptīvo valdību", narkotiku tirgonim un tamlīdzīgam spekulantam, vai arī jābūt ienākumiem valūtā, ko pārvērst paralēlajā tirgū, kas ir legāls, izteicās Gedulis-Stengrevics.
Lai gan valstī valda nemieri, viņš uzsvēra, ka būtībā Venecuēla esot skaista, bagāta un brīnišķīga valsts ar jaukiem cilvēkiem. "Petrolejas un zelta rezerves mums ir pasaulē lielākās. Valsts ir bagāta ar dzelzs rūdu, varu, alumīniju, un tagad pat atrasts torijs. Tas, kas notiek šobrīd, ir traģēdija, taču ceram, ka drīzumā viss uzlabosies," pauda vietējais.