Skaļruņi kļūst jaudīgāki un mobilāki
Gan BITES dati, gan arī dažādu pētījumu rezultāti liecina, ka audio un video satura patēriņš mobilajos telefonos strauji palielinās – cilvēki ne vien aktīvi straumē šajās ierīcēs savu iecienītāko mūziku, bet arī skatās filmas, ziņu pārraides u.tml. Tādēļ līdz ar bezvadu austiņu popularitāti palielinās arī bezvadu skaļruņu popularitāte. To piedāvājums mūsdienās ir tik plašs, ka sev piemērotāko var atrast ikviens.
Jāpiebilst, ka mūsdienās skaļruņi ir ne vien ļoti kompakti, bet arī var būt aprīkoti ar balss vadību un “gudro” personisko asistentu “Google Assistant”, kas atvieglo ne vien ierīces vadību, bet arī lietotāja ikdienu. Tāpat tajos var būt iebūvēts bezvadu lādētājs un interaktīvas gaismas, kas mūzikas baudīšanai piešķir pavisam citu “garšu”.
Selfijkāts pilda statīva funkcijas
Izrādās, šodien ierastais viedtālruņu aksesuārs ir izgudrots divas reizes. Pirmo reizi tas notika 1980.gadu sākumā pēc kāda starpgadījum Luvras muzejā, Parīzē. Toreiz japāņu inženieris Hiroši Ueda palūdza kādu bērnu nofotografēt viņu kopā ar sievu, taču mazais aizskrēja prom ar visu fotokameru. Pēc šī notikuma Hiroši izgudroja foto statīvu pašportretu uzņemšanai, uz kura varēja pieskrūvēt mazu kameru. Taču šis risinājums neguva lietotāju atsaucību.
Otro reizi tas notika aptuveni 2003.gadā, kad kanādietis Viens Fomms sāka tirgot manuālo teleskopisko statīvu “Quik Pod”, kas ļauj izstiept telefonu rokā un uzņemt attēlus ar tālvadības pulti. Šis izgudrojums ļāva fotografēt un filmēt visniedomājamākajās vietās un pozās, tāpēc ātri vien iemantoja lielu popularitāti. Vēl vairāk – pateicoties Fomma izgudrojumam, pašbilžu uzņemšana pasaulē ir kļuvusi tik populāra, ka selfijkātus mūsdienās ir aizliegts ienest dažādos koncertos, sporta pasākumos vai muzejos.
Starp citu – zinātāji lēš, ka īpaši parocīgi ir t.s. trijkāji jeb daudzfunkcionālie selfijkāti, kurus var izmantot gan kā klasisko selfijkātu, gan arī kā statīvu.
“Kā redzams, mobilā telefona aksesuāru evolūcija ir cieši saistīta ar tā tehnisko iespēju paplašināšanos, turklāt – kopš mobilais telefons kļuvis par multifunkcionālu ierīci, kuru ikdienā izmantojam ne tikai zvanīšanai un īsziņu sūtīšanai, īpašu vērību lietotāji piešķir tieši to aksesuāru kvalitātei. Tas liek domāt, ka šo papildrīku evolūcija vēl nav galā!” tā Dembovskis.