Savukārt VID Nodokļu pārvaldes galvenais nodokļu inspektors Sergejs Ņikitjuks norādīja, ka attaisnoto izdevumu čekus ir iespējams iesniegt VID ļoti ātrā un ērtā veidā.
“Tagad čekus ieņēmumu deklarācijai var iesniegt, izmantojot mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”, kas pieejama gan “Android”, gan “Apple iOS” ierīcēm. Čekus var skenēt un iesniegt visa gada garumā, un tie krājas lietotāja EDS profilā. Lietotne uzreiz formatē iesniegtos čekus nepieciešamajā formātā. Atliek vien nofotografēt čeku, aizpildīt nepieciešamo informāciju, un tie ir pieejami EDS profilā,” stāsta Ņikitjuks.
Viņš uzsver, ka lietotnē nepieciešams pierakstīties ar savu EDS lietotājvārdu un paroli, kā arī QR kodu, kas pieejama EDS datora versijā. Lietotnē nav nepieciešams autorizēties katru reizi – tā ir visu laiku pieejama čeku skenēšanai.
Tiek norādīts, ka jautājumu gadījumā var zvanīt VID pa tālruni 67120000 un nosaukt savā EDS profilā redzamo kodu, tādējādi saņemot sev personalizētu konsultāciju.
Tomēr, neiesniedzot ienākumu deklarāciju, var nākties maksāt sodu. Kā norāda Radzjušonoka, VID jebkurā gadījumā centīsies sazināties ar cilvēku, kuram potenciāli būs izveidojies nodokļu parāds.
Ja tomēr iespējamais parādnieks ignorēs VID centienus sazināties, viņam var tikt piemērots sods 70-150 eiro par nodokļu deklarācijas neiesniegšanu.
Savukārt uz jautājumu, cik daudz cilvēku varētu būt palikuši parādā valstij nenomaksātu parādu dēļ, Radzjušonoka atbild, ka pagaidām vēl ir ļoti grūti pateikt precīzu skaitli.
“Aplēses rāda, ka tie varētu būt aptuveni 60 tūkstoši cilvēku, bet tas ir ļoti aptuvens cipars. VID ir informācija par Latvijas uzņēmumiem, tāpēc arī visi tiek aicināti sniegt deklarācijas, lai saprastu, kāda precīzi būs šī situācija. Jāņem vērā, ka Latvijas iedzīvotāji ienākumus saņem arī no ārvalstu uzņēmumiem,” norāda Radzjušonoka.