"Ņemot vērā, ka lielākā daļa aktīvu, tostarp visi viegli un ātri realizējamie aktīvi ir jau realizēti, šobrīd darbs norit vien pie atlikušo, sarežģīto un grūto aktīvu atgūšanas un realizācijas. Kopumā naudas atgūšanas process norit veiksmīgi, jo pateicoties piemērotajām aktīvu atgūšanas metodēm un izvēlētajai pieejai, aktīvu atgūšanas process nes paredzētos un iepriekš prognozētos rezultātus. Ar katru bankas maksātnespējas procesa mēnesi atgūstamo aktīvu apmērs samazinās, transfromējot tos reāli atgūtos naudas līdzekļos, ko izmaksāt bankas kreditoriem. Taču tajā pašā laikā turpinās aktīvs darbs pie atsevišķu sarežģītu aktīvu atgūšanas," klāstīja Rasa.
Pēc viņa teiktā, sarežģītība izpaužas gan aktīva veidā, gan saturā, gan jurisdikcijā, kurā nepieciešams darboties, lai aktīvu atgūtu.
"Šobrīd lielākie atgūstamie aktīvi pamatā ir saistīti ar izsniegto kredītu atgūšanu, kas ietver ne tikai procesuālas darbības, lai iegūtu tiesisku pamatu izpildu darbību veikšanai, bet arī šo nodrošinājumu pārbaudei un saglabāšanai. Visos gadījumos, kad bankas izsniegtie kredīti netiek atmaksāti, ir sāktas tiesvedības naudas līdzekļu atgūšanai, piemēroti nepieciešamie nodrošinājumi, kā arī pēc iespējas ir veiktas darbības, lai garantētu, ka sākto juridisko darbību rezultātā tiek atgūta lielākā daļa no debitora parāda. Ņemot vērā, ka līdzekļu atgūšanas process debitoru parādu atgūšanai ir saistīts ar tiesvedību, precīzi prognozēt šo aktīvu atgūšanu un realizēšanu ir sarežģīti," pauda Rasa.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma no 2016.gada 4.marta anulēja "Trasta komercbankai" izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat tika ņemts vērā FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.