Tā vietā, lai periodiski pirktu ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus, labāk investē kvalitatīva tvaika tīrītāja iegādē. Ķīmiski līdzekļi nenoliedzami ir kaitīgi veselībai, turklāt tie bieži vien atstāj nosēdumus. Tvaika tīrītājs spēs likvidēt eļļainus traipus, putekļus un atsvaidzinās un dezinficēs paklājus. Tā tīrīšanas spēks slēpjas karstā ūdens tvaikā, tādēļ pēc tīrīšanas nosēdumu nebūs un tas arī nekaitēs elpceļiem.
Logu tīrīšanai lieliski noderēs kukurūzas cietes un etiķa mikstūra – šāds līdzeklis lieliski tiks galā ar švīkām un eļļainiem nosēdumiem. Iztīrot ar šādu emulsiju, logi būs kristāldzidri – kukurūzas cietei piemīt ļoti maiga, bet abrazīva funkcija, tāpēc tā attīrīs jebko, tomēr neskrāpēs stiklus.
Baltais etiķis ir universāls līdzeklis, kas palīdzēs vannasistabas tīrīšanā, un ar to būs īpaši viegli nospodrināt ūdens krānus, dušas uzgali un lampu pamatnes. Samitrini ar etiķi papīra dvieli vai mikrošķiedras lupatu un ķeries pie darba. Niknākiem nosēdumiem – uzlej etiķi, ļauj tam iedarboties 15 minūtes un noslauki tos.
Lai arī cik tas jocīgi izklausītos, izmanto metāla švammi, lai tīrītu ar ziepju nosēdumiem klātus dušas stiklus. Izvēlies mīkstas metāla švammes, kas būs abrazīvas, taču neskrāpēs stiklu vai plastmasas virsmu.
Tualetes birstes žāvēšana
Nekas nav nepatīkamāks kā pielijis tualetes birstes turētājs. Lai tajā nemitīgi neuzkrātos ūdens, pēc poda tīrīšanas tualetes birsti izžāvē. Nostiprini birsti ar poda vāku tā, lai birstes daļa atrastos poda iekšpusē, bet kāts – ārpusē. Tāpat pievērs uzmanību poda tīrīšanas kārtībai – sāc tīrīšanu ar pogu, tad tvertnes augšpusi, vēlāk virzies uz sānu malām un poda vāka augšpusi. Pēcāk nomazgā poda vāka iekšpusi, sēdekļa apakšu un augšu, tad ķeries klāt paša poda iekšpusei un ārējai daļai.