“Deguns ir 15 centimetrus garš, knābja formā, piepildīts ar smaržvielām... Zem mēteļa mēs valkājam zābakus no kazas ādas un blūzi ar īsām piedurknēm... Cepure un cimdi ir veidoti no tādas pašas ādas kā blūze... Uz acīm ir brilles,” rakstīja tērpa izgudrotājs.
Ārsti uzskatīja, ka sastāvējušies gaisa tvaiki var pieķerties pie apģērba šķiedrām un tādā veidā tikt pārnēsāti, tāpēc mētelis, bikses, zābaki un cimdi tika darināti no ievaskotas ādas, kas nosedza pilnīgi visu ķermeni. Tērps vēlāk tika pārklāts ar dzīvnieku tauku kārtu, lai atgrūstu ķermeņa šķidrumus. Galvā šie ārsti lika īpašu melnu cepuri, lai citi tos varētu identificēt kā mēra ārstus.
Visiem ārstiem līdzi bija arī gara koka nūja, ko tie izmantoja, lai komunicētu ar saviem pacientiem, izmeklētu tos un reizēm atgaiņātos no agresīvākajiem un izmisušākajiem pacientiem. Avotos vēstīts, ka dažos gadījumos šī nūja tika izmantota, lai burtiski izpērtu no pacientiem viņu grēkus, jo mēris tika uzskatīts par Dieva sodu.
No kaitīgā gaisa ārsti arī centās izvairīties ar dažādu smaržīgo zālīšu, piemēram, kampara, piparmētru, krustnagliņu un mirru ievietošanu groteskajā knābī. Nereti šīs zālītes pirms tam bija apdedzinātas, lai ārstu aizsargātu arī dūmi.
Ārsta maskā, kas ar ādas saitēm bija stingri piestiprināta galvai, bija iestrādātas arī stikla brilles. Tomēr, lai cik biedējošs un eļļains bija šis tērps, knābī izveidotie caurumi elpošanai bieži ļāva mēra baciļiem iekļūt arī ārstu organismā.