"Likums atļauj nodibināt trestu ar mērķi parūpēties par dzīvniekiem. Tas ir juridiski saistoši, tāpēc saimniekiem neatliek tikai cerēt, ka tas patiešām notiks," skaidro Londonas līdzekļu pārvaldīšanas firmas "Macfarlanes" partneris Džons Konders.
Lielbritānijā, Austrālijā un Kanādā iespējami divu veidu tresti - fiksētais un lēmējtrests. Pirmajā gadījumā tiek doti skaidri norādījumi, kas jādara ar konkrētu novēlēto summu, savukārt otrajā gadījumā tresta pārvaldniekam jāpieņem lēmumi par naudas izmantojumu.
Svarīgi izstrādāt juridiski precīzus norādījumus, piemēram, vai mantojums jāiegulda, lai tā summa augtu, un ko darīt ar līdzekļiem pēc mājdzīvnieka nāves.
Vu atklāj, ka kāds viņas klients sesto daļu no "īpaši liela" mantojuma atstājis saviem 17 suņiem. "Viņš ļoti specifiski norādīja, kā par suņiem būs jārūpējas," saka Vu.
Suņi dzīvoja Kanādā, taču dāsnās nodokļu politikas dēļ trests tika atvērts Singapūrā. Tā kā suņi nevar būt mantas īpašnieki, šādos gadījumos vienmēr jābūt nozīmētam pilnvarotajam, kurš pārliecinās, ka līdzekļi tiek novirzīti paredzētajam mērķim.
Mantas pārvaldītāju grūtākais uzdevums - atrast šādu pilnvaroto, kurš līdz dzīvnieka mūža beigām par to uzņemsies atbildību. 17 suņu īpašnieks pilnvarotajam bija izvirzījis noteikumu pierādīt, ka tam ir laba palīgu komanda, kurā ietilpst suņu frizieris un veterinārs. Īstā cilvēka atrašana bija sarežģīts process, atzīst Vu.