Iesūti ziņu!

Nodokļu reformas iespējamie ķīlnieki - jaunās māmiņas un ģimenes ar bērniem (8)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Sievietes ar bērnu ratiņiem. Ilustratīvs attēls.
Sievietes ar bērnu ratiņiem. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Veiktā nodokļu reforma potenciāli nostāda ķīlnieka lomā jaunās māmiņas un ģimenes ar bērniem, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica tiesībsargs Juris Jansons.

Pēc viņa teiktā, solītie reformas rezultāti nesakrīt ar izveidojušos situāciju. "Ar vienu roku dod un ar otru paņem atpakaļ," klāstīja tiesībsargs.

Nodokļu reforma neveicinot mazo algu saņēmēju ienākumu vairošanos, jo liela daļa pat nekvalificējas atvieglojumiem. Savukārt lielo algu saņēmējiem, kas pērn piedzīvojuši nelielu ienākumu kritumu, tas reformas iespaidā šogad kompensēšoties.

Kā pauda Jansons, faktiski arī izveidojusies situācija: jo vairāk bērnu, jo mazāki atvieglojumi.

Potenciāli problēmas varot būt arī jaunajām māmiņām, atgriežoties darbā. Faktiski viņām būs jāveic nodokļu piemaksa, teica Jansons, to skaidrojot ar Valsts ieņēmumu dienesta aprēķinu metodēm.

Viņaprāt, nodokļu sistēma to maksātājiem ir necaurredzama. Tiesībsargs pat pieļāva, ka jāveido uzkrājumi, jo var gadīties, ka godprātīgie nodokļu maksātāji var kļūt par parādniekiem.

"Man ir sajūta, ka galvenais fokuss bija uz nodokļu reformu uzņēmējdarbībā," noteica Jansons, atzīstot, ka šajā jomā ir redzami pozitīvi soļi. "Bet attiecībā uz iedzīvotājiem kaut kas ir piemirsts, aizmirsts, sasteigts, nav pārdomāts."

Kā ziņots, šodien tiesībsargs Jansons informēs par pētījumā secināto, skaidrojot, kā nodokļu reforma ir ietekmējusi cilvēku ienākumus un nevienlīdzības mazināšanos.

Preses konferencē Jansons iepazīstinās ar apjomīgas izpētes datiem un secināto par to, vai nodokļu reforma ar izmaiņām neapliekamā minimuma, iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu un attaisnoto izdevumu piemērošanā palielina cilvēku ienākumus un mazina nevienlīdzību.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu