Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

PTAC brīdina "Cityparks" par 10 000 eiro lielu sodu

Papildināts
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdinājis autostāvvietu operatoru SIA "Cityparks Latvija" par iespējamu naudas sodu līdz 10 000 eiro apmērā, ja uzņēmums nesāks pildīt tam noteiktos pienākumus, informēja PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Papildināts ar "Cityparks Latvija" komentāru no 11. - 16. rindkopai

Viņa norādīja, ka "Cityparks Latvija" nepilda PTAC pagājušā gada izskaņā pieņemto lēmumu, ar kuru uzņēmumam ir uzlikts pienākums pārtraukt patērētājiem piedāvāt un piemērot netaisnīgus līguma noteikumus par līgumsodu un samaksāt soda naudu 50 000 eiro apmērā.

Vienlaikus Zarāne informēja, ka šogad līdz 22.februārim saistībā ar "Cityparks Latvija" rīcību no patērētājiem PTAC ir saņemti 30 rakstveida iesniegumi, kā arī sniegtas vairāk nekā 100 konsultācijas.

Pēc viņas vēstītā, patērētāju sniegtā informācija norāda uz to, ka "Cityparks Latvija" atsakās izpildīt patērētāju prasījumus, atceļot vai samazinot tādu tās piemēroto līgumsodu, kas PTAC lēmumā atzīts par netaisnīgu līguma noteikumu, kā arī nenodrošina patērētāju tiesiskajām interesēm atbilstošu patērētāju sūdzību izskatīšanu. "Minēto apstiprina sabiedrības saziņa ar patērētājiem, sniedzot vienveidīgas (tipveida) atbildes, tostarp noraidot patērētāju iesniegtos pierādījumus un argumentus, kuriem ir būtiska nozīme iebildumu izskatīšanā," pauda Zarāne.

Tāpat viņa norādīja, ka no patērētāju sūdzībām izriet, ka uzņēmums joprojām nenodrošina patērētājiem pietiekošu laiku, lai varētu iepazīties ar līguma noteikumiem un izpildīt tajos noteiktās prasības. Tāpat gan patērētājiem sniegtā informācija, gan "Cityparks Latvija" viedoklis tās mājaslapā un plašsaziņas līdzekļos liecina, ka uzņēmums neatzīst PTAC lēmumu un nav gatavs to pildīt.

"PTAC ir nosūtījis brīdinājumu, kurā aicina sabiedrību nekavējoties izpildīt lēmumā noteiktos pienākumus labprātīgi, jo pretējā gadījumā ir paredzēta lēmuma piespiedu izpilde. Piespiedu izpilde var tikt sākta 15.dienā no brīdinājuma nosūtīšanas dienas un lēmuma paredzētais piespiedu izpildes līdzeklis ir piespiedu nauda - maksimālā piespiedu nauda juridiskajai personai ir 10 000 eiro, kuru PTAC var piemērot atkārtoti līdz lēmuma pilnīgai izpildei," informēja PTAC pārstāve.

Vienlaikus PTAC vērsa uzmanību uz to, ka, ņemot vērā lēmuma nepildīšanas rezultātā radīto būtisko kaitējumu patērētāju kolektīvajām interesēm, PTAC ir tiesīgs pieņemt lēmumu, ar kuru uz laiku līdz pārkāpuma novēršanai var tikt apturēta kompānijas darbība.

Jau ziņoja, ka PTAC par negodīgu komercpraksi 2018.gada nogalē piemēroja 50 000 eiro sodu "Cityparks Latvija".

Centrā pavēstīja, ka no 2017.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 28.novembrim PTAC vērsušies 428 patērētāji ar sūdzībām saistībā ar "Cityparks Latvija" rīcību, patērētājiem piemērojot līgumsodus par neatbilstošu autostāvvietas pakalpojumu izmantošanu.

PTAC atzina "Cityparks Latvija" īstenoto komercpraksi par negodīgu, jo patērētājiem piedāvāti vai piemēroti normatīviem neatbilstoši un netaisnīgi līguma noteikumi par līgumsodu, nav nodrošināta patērētāju interesēm atbilstoša sūdzību izskatīšana pēc būtības, kā arī nav nodrošināts pietiekams laiks iepazīties ar līguma noteikumiem un izpildīt tajos paredzētās darbības.

Savukārt "Cityparks Latvija" PTAC lēmumu pārsūdzēja Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

"Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) šobrīd ir izraudzījies ļoti kaujiniecisku pozīciju, nevērtējot radušos situāciju pēc būtības un neņemot vērā visu iesaistīto pušu sniegto informāciju. SIA “Cityparks Latvija” noraida pēdējā PTAC paziņojumā izskanējušos pārmetumus un aicina situāciju atrisināt tiesiskā ceļā," norāda uzņēmuma valdes loceklis Māris Priednieks.

"SIA “Cityparks Latvija” (Cityparks) nepiekrīt PTAC pārmetumiem, ka uzņēmums atsakās pildīt saistošās darbības, kas ir vērstas uz patērētāju tiesību ievērošanu. Vēlamies uzsvērt, ka Cityparks apkalpotajās autostāvvietās kā iepriekš, tā arī šobrīd ikvienam patērētājam tiek sniegts pietiekami ilgs laiks, lai iepazītos ar saistošajiem līguma noteikumiem un izpildītu to prasības. PTAC lēmumā un lietā 2 gadu laikā nav neviena šāda gadījuma, kur klientam nav tikts dots laiks, lai iepazītos ar noteikumiem. Katru no PTAC iesniegtajām sūdzībām esam skaidrojuši detalizēti kā tiesā un nav neviena nepamatoti izrakstīta līgumsoda."

"Gadījumos, kad patērētājam ir radušās šaubas par piespriestā soda pamatotību, viņam ir tiesības un iespēja vērsties pie uzņēmuma pārstāvjiem, lai saņemtu skaidrojumu, kā arī rastu veidus, kā pārpratuma gadījumā situāciju atrisināt. No šogad izskatītajiem sodu pārsūdzējumiem 23,83% ir tikuši samazināti, bet 17% anulēti."

"Cityparks ir vairākkārt aicinājis PTAC skaidrot savu lēmumu un definēt precīzus, nevis vispārīgus izpildes apmērus, tomēr līdz šim skaidrojumi ir rezultējušies pārmetumos, kas tiek pausti ar mediju starpniecību. Šis, iespējams, nav labākais valsts institūciju komunikācijas paraugs, kādu ir nācies novērot."

"Turklāt PTAC savos paziņojumos nonāk pretrunās ar savu iepriekš pausto pozīciju. Kā iepriekš norādījis PTAC, viņiem nav tiesības noteikt līgumsoda samērīguma apmēru un atzīt līguma noteikumus par spēkā neesošiem. Šai pozīcijai ir piekritīgs arī Augstākās tiesas lēmumus."

"Līdz ar to, izmantojot mediju starpniecību, vēlos aicināt PTAC publiski un konkrēti paskaidrot, kādas darbības uzņēmumam ir jāveic, lai varētu izpildīt lēmumā minētās prasības. Vienlaikus aicinu PTAC uz racionālu un publisku dialogu pie sarunu galda, kurā atrisināt radušos jautājumus," - tā Priednieks.

"Cityparks Latvija" reģistrēta 2013.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 93 000 eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Kompānijas kapitālā pa 30% pieder trim Igaunijas uzņēmumiem - "Alvarium", "Lectum Invest" un "Osauhing Toystor", bet 10% pieder Priedniekam. 2017.gadā kompānijas apgrozījums bija 837 912 eiro, bet peļņa - 116 136 eiro.

Svarīgākais
Uz augšu