Pirmdien aprit gads, kopš Anglijas pilsētā Solsberijā uz soliņa saļimis tika atrasts Krievijas bijušais dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija. Viņi pārdzīvoja uzbrukumu ar ķīmisko ieroci. Taču Skripaļu lieta aizvadītā gada laikā atklājusi par Krieviju daudz vairāk, nekā tai būtu gribējies, - militārā izlūkdienesta GRU aģentu identitātes un informāciju par tā darbību, neveiksmīgās spiegu operācijas un dezinformācijas taktikas.
Skripaļi pēc vairākām slimnīcā aizvadītām nedēļām tika izrakstīti no slimnīcas. Jūlija Skripaļa pagājušā gada maijā publicēja video paziņojumu, taču kopš tā laika ne viņa, ne tēvs vairs nav parādījušies sabiedrībā. Nesen izskanēja ziņas par Sergeja Skripaļa veselības stāvokļa pasliktināšanos.
Lielbritānija apsūdzēja Krieviju ķīmiskā ieroča izmantošanā uz citas valsts zemes. Lai arī Skripaļi uzbrukumu pārdzīvoja, ne vienmēr pietiekama uzmanība tiek pievērsta faktam, ka "Novičok" uzbrukuma rezultātā tika nogalināta Lielbritānijas pilsone Dona Stērdžesa, kura ar savu dzīvesbiedru atrada smaržu pudelītē iepildīto indi Solsberijas kaimiņpilsētā Eimesberijā.
Skripaļu lieta guva lielu publicitāti. Lielbritānijas valdība izvirzīja apsūdzību diviem Krievijas pilsoņiem, identificējot viņus pēc pasē norādītajiem vārdiem - Ruslans Boširovs un Aleksandrs Petrovs. Žurnālisti-pašdarbnieki sāka "rakt", ar saviem atklājumiem radot milzu apkaunojumu Krievijas izlūkdienestiem.
Atmaskotie GRU aģenti
Diez vai "Novičok" uzbrukuma pastrādātāji bija gaidījuši, ka Skripaļu lieta novedīs līdz vairāku Krievijas militārā izlūkdienesta aģentu publiskai atmaskošanai.
2018.gada septembrī Kremļa propagandas kanālā RT tika translēta intervija ar Lielbritānijas apsūdzētajiem "tūristiem" Boširovu un Petrovu. Muskuļotie vīrieši klāstīja, ka esot sporta uztura tirgotāji un uz Solsberiju devušies apskatīt tās "slaveno" katedrāli.