Jaunās tehnoloģijas un interneta pieejamība ir ietekmējušas arī globālo biznesu, kas izmainījis arī darba kultūru. Atsevišķās jomās, lai strādātu, nav nepieciešams fiziski atrasties savā darba vietā, jo viss, kas darbam vajadzīgs, ir dators un interneta pieslēgums, tādējādi var strādāt arī no mājām.
Tomēr šāda darba brīvība nepatīk daudziem priekšniekiem - viņi labprātāk uzrauga savus darbiniekus klātienē.
Nekustamo īpašumu kompānijas "Stiles Corporation" viceprezidents Džordžs Bovē norāda, ka "apkaunojuma bailes" nāk no vecākajām paaudzēm, kurās valda uzskats, ka "no mājām nav iespējams produktīvi strādāt". Šāds uzskats arī ir galvenā opozīcija idejai par decentralizētu darba vidi, kurā darba ņēmējiem pašiem ir jāatbild par uzdevumu veikšanu.
Neticība darbiniekiem un vēlme sasniegt maksimālu produktivitāti liek daudziem priekšniekiem kritiski raudzīties uz darbinieku, kurš neierodas darbā slimības dēļ.
Lielbritānijā veiktajā pētījumā tikai 42% uzņēmuma vadītāju un menedžeru uzskatīja, ka saaukstēšanās ir pietiekams iemesls, lai cilvēks nedotos uz darbu. Mazāk nekā 40% priekšnieku uzskata, ka darbu drīkst neapmeklēt gadījumā, ja darbinieku moka muguras sāpes vai arī nesen pārciesta operācija.
Tomēr priekšniecības attieksme nav vienīgais faktors, kas cilvēkiem liek iet uz darbu slimiem. Daudzas darbavietas mūsdienās kļuvušas piemērotas īslaicīgiem projektiem, kur katra diena ir ļoti nozīmīga.
"Mēs varam strādāt pagaidu darbu, sezonālu, pilna laika, nepilna laika darbu, varam būt pašnodarbinātie, un cita veida strādājošie. Izvēles iespējas ir faktiski neierobežotas," norāda Edinburgas universitātes profesors Pīts Robinsons.