ASV aviobūves uzņēmuma "Boeing" ražoto "737 MAX" lidmašīnu izmantošanas pārtraukšana neradīs būtiskus traucējumus globālajā gaisa pārvadājumu nozarē – vismaz pagaidām, vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.
Bažījoties par "737 MAX" lidaparātu drošību, virkne valstu visā pasaulē ir pieņēmušas lēmumus aizliegt šo lidmašīnu izmantošanu to gaisa telpās.
Aizliegumi noteikti, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas aviokompānijas "Ethiopian Airlines" un Indonēzijas aviokompānijas "Lion Air" lidmašīnu katastrofas. Abos negadījumos bija iesaistītas "737 MAX 8" lidmašīnas.
"737 MAX" lidmašīnas visā pasaulē tiek izmantotas tuvo distanču lidojumiem.
Analītiķi norāda, ka "737 MAX" lidmašīnu izmantošanas aizliegums sākotnēji neradīs būtisku ietekmi uz globālo komerciālo aviāciju, tomēr sekas var būt nopietnākas, ja aizliegums būs spēkā ilgu laiku.
Cik populāras ir "737 MAX" lidmašīnas?
Šobrīd pasaules aviokompāniju flotēs ir kopumā 371 "737 MAX" modeļu lidmašīna.
"737 MAX" lidmašīnas ir kļuvušas par visstraujāk pārdoto lidmašīnu modeli "Boeing" vēsturē. Vairāk nekā 100 lidsabiedrības no visas pasaules ir pasūtījušas kopumā vairāk nekā 4500 "737 MAX" lidmašīnas.
Tomēr pagaidām šīs lidmašīnas veido vien niecīgu daļu no kopējā komerciālo lidojumu skaita pasaulē.
Kā liecina aviācijas konsultāciju uzņēmuma OAG dati, šonedēļ visā pasaulē bija paredzēts veikt kopumā gandrīz 700 000 komerciālo avioreisu, bet tikai 6548 tajos bija plānots izmantot "737 MAX" lidmašīnas.