Šajā nedēļā pasaule piedzīvoja divas traģēdijas – lidmašīnas avāriju Etiopijā un kristieša terorista uzbrukumu mošejām Jaunzēlandē. Citādu, bet arī traģēdija piedzīvoja Terēza Meja, kuras pārstrādātā «Brexit» vienošanās jau otro reizi zaudēja balsojumā parlamentā. Tikmēr Turcijā turpināja pieaugt bezdarbs, bet no Venecuēlas tika atsaukti ASV diplomāti. Pieci svarīgākie pasaules notikumi vienuviet!
Pasaule kopumā
Svētdien, 10. martā pasaule piedzīvoja milzīgu traģēdiju aviācijas nozarē. Sešas minūtes pēc pacelšanās gaisā no lidostas Etiopijas galvaspilsētā Adisabebā nogāzās aviokompānijai «Ethiopian Airlines» piederoša lidmašīna Boeing 737 MAX. Tā avarēja aptuveni 60 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas. Lidmašīnā atradās 149 pasažieri un astoņi apkalpes locekļi, un tā bija ceļā uz Kenijas galvaspilsētu Nairobi. Tie visi gāja bojā.
Kāpēc tas ir svarīgi?
Ņemot vērā, ka pirms pieciem mēnešiem Indonēzijā neilgi pēc pacelšanās jūrā iegāzās lidsabiedrības «Lion Air» tā paša modeļa lidmašīna ar 189 cilvēkiem, kuri arī visi gāja bojā, Indonēzija, Ķīna, Turcija, Austrālija, Kanāda, Krievija, Japāna un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) un citas valstis ir pieņēmušas lēmumu aizliegt ar šiem modeļiem lidojumus. Līdzīgi arī Eiropas Aviācijas drošības pārvalde (EASA) otrdien paziņoja, ka slēdz savu gaisa telpu aviolaineriem Boeing 737 MAX. Šādu lēmumu virkne ir radījusi jautājumu, vai necietīs gan kompānija «Boeing», gan pasaules aviācijas industrija kopumā. Vairums analītiķu gan norāda, ka Boeing 737 MAX ietekmi uz aviācijas tirgu nevajadzētu pārspīlēt, jo minētais modelis tiekot izmantots salīdzinoši mazā skaitā reisu. Problēmas varētu vairāk būt Ziemeļamerikā, jo reģiona lidsabiedrības «Southwest Airlines», «Air Canada» un «American Airlines» ir trīs lielākās 737 MAX modeļu izmantotājas pasaulē. Savukārt, nākotnes attīstība būs atkarīga no tā, cik ilgi būs spēkā ierobežojumi šī modeļa lidmašīnu izmantošanai.