Laime nozīmē veselību! Ēd tikai bioloģisku pārtiku, rūpējies par lielisku vēdera izeju, viedierīcēs seko savam miega režīmam, nostaigāto soļu skaitam, kardioizturībai un izdzertā ūdens daudzumam, saki “nē” liekajam svaram, diskomfortam, asarām, sāpēm. Tev par visu vari jāuzlabo imunitāte, jāaizkavē novecošanās un jāpaaugstina seksuālais potenciāls.
Speciālisti ir vienisprātis: veselība un drošība cilvēku dzīvē ieņem tik augstu pozīciju kā vēl nekad vēsturē. Tomēr, vai veselīgums var būt neveselīgs, vēl vairāk - slimība, stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Anda Ķīvīte-Urtāne.
Vēlā sestdienas rītā izspūrusi un halātā tu ar lielu kafijas tasi rokās lēnām pieslēdzies realitātei, atver Facebook un ieraugi, ka kāds pulksten septiņos ir iepostojis mundru selfiju tieši no svaru zāles. Veiksmīga cilvēka vizītkarte.
Treknā desu maize gandrīz iesprūst kaklā - tu jūties vainīga, ka rīta agrumā priekā mirdzošām acīm neauļo pa stadionu un netemp biešu sulu - tātad nerūpējies par savu veselību. Fū, kauns!
Kad tiekšanās pēc ideālas veselības kļūst par apsēstību - tas vairs nav veselīgi. Tā ir mānija! Aizvien biežāk speciālisti runā par to, ka pārmērīgs veselīgums var būt slimība.
Vai laime un veselība ir viens un tas pats?
Tas, ka veselīga dzīvesveida jautājumi daudziem kļuvuši par svarīgu ikdienas sastāvdaļu, iepriecina, tomēr veselīga dzīvesveida popularizēšanai ir ēnas puse, iesāk Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Anda Ķīvīte-Urtāne.