Ukrainas galvaspilsēta Kijeva. Neatkarības laukums jeb Maidans. Pirms pieciem gadiem šeit notika masu protesti. Slējās barikādes un lija asinis. Krimas un Donbasa notikumi bija priekšā, bet toreiz par to neviens nevarēja iedomāties.
Ukraina mūsu informācijas laukā visbiežāk nonāk kā vieta, kur notiek bruņots konflikts. Neskatoties uz karadarbību, Ukrainā turpinās dzīve – politiskā, sociālā un kultūras. Portāla TVNET krievu valodas versija stāsta par dzīvi Ukrainā bez kara.
***
Šobrīd, 2019.gadā, Neatkarības laukumā Kijevā izvietoti piemiņas informatīvie stendi, netālu plīvo Ukrainas karogs. Zili-dzeltenās Ukrainas karoga krāsas redzamas ik uz soļa – tajās tiek krāsotas sētas, namu durvis un pat soliņi. Tāda savdabīga nacionālās identificēšanās izpausme.
Šā gada 16.martā Neatkarības laukumā notika masveida protesta akcija, kuras dalībnieki pieprasīja Ukrainas prezidentam Petro Porošenko saukt pie atbildības personas, kas saistītas ar līdzekļu piesavināšanos aizsardzības sektorā. Dažas nedēļas pirms šā pasākuma Ukrainas žurnālisti publiskoja pētnieciskās izmeklēšanas rezultātus, kas atklāja valsts līdzekļu nozagšanu simtiem miljonu grivnu apmērā, “pārpumpējot” šo naudu no valsts budžeta uz Porošenko pietuvinātu personu banku kontiem.
Savukārt parastās dienās šajā laukumā lielākoties sastopami tūristi. Viņus izklaidē vietējie “animācijas” varoņi – panda un zirgs. Viņi tūristus vispirms apvārdo, pēcāk kopīgi fotografējas un vēlāk diezgan uzstājīgi, tomēr visnotaļ izmeklēti un laipni pieprasa par saviem pakalpojumiem atlīdzību. 100 grivnas (3,2 eiro) par foto ar pieaugušo, bet 50 – par foto ar bērnu.