Tāpat LTV sola, ka būtiski pastiprināšot lēmumu pieņemšanas procesu, kas ir saistīts ar studiju un studiju tehnikas izīrēšanu un satelīta sakaru nodrošināšanu trešajām pusēm. Uzņēmums precizē, ka turpmāk šādos gadījumos tiks prasīti saskaņojumi ar atbildīgo dienestu vadību un LTV valdi.
Pēc mediju ekspertes un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas studiju katedras vadītājas Anda Rožukalnes domām, ir mazticams, ka LTV vadība varēja nezināt par plānoto interviju.
“Tāda veida sadarbība vienmēr ir saistīta ar līguma nosacījumiem un maksājumiem. Ir ierobežots skaits vadītāju un amatpersonu katrā uzņēmumā, arī LTV, kam ir tiesības izskatīt šos dokumentus.
Un otrs, tas nav rutīnas gadījums. Tas ir unikāls gadījums, viņi paši informē, ka pēdējo dažu gadu laikā tikai faktiski vienu reizi ir bijis kaut kas līdzīgs. Līdz ar to ir maz ticams, ka tas notiek automātiski, tikai kā kaut kāda tehnisku funkciju nodrošināšana,” norāda Rožukalne.
Turklāt mediju eksperte uzskata, ka televīzijas vadībai jābūt atklātākai pret sabiedrību saistībā ar šo gadījumu.
“Galvenais virziens attīstīto valstu mediju praksē ir maksimāla caurskatāmība un atklātība attiecībās ar savu auditoriju. Nesenos pētījumos ir pierādīts, ka tas palīdz saglabāt auditorijas uzticību.
Pat tad, ja pašlaik ir pagaidu vadība, kuras darbu pagaidām apgrūtina pieredzes trūkums, uzdevumu daudzveidība, liels stress un slodze, ja tas ir iemesls tam gadījumam, tad atklāta saruna, kļūdu atzīšana diezin vai kaitētu”.