Putina pašreizējais termiņš beigsies 2024.gadā. Viņš pagaidām nav izvirzījis pēcteci, lai gan vairākkārt sacījis, ka nerosinās grozījumus Krievijas konstitūcijā, lai paliktu pie varas. Krievijas likumi ļauj pildīt prezidenta pienākumus divus termiņus pēc kārtas, ko Putins apgāja, ļaujot Medvedevam "pasargāt viņa vietu", kamēr pats Putins bija valsts premjers. Putina valdīšanas laikā termiņa ilgums tika palielināts no četriem līdz sešiem gadiem.
Pagājušā gada decembrī Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins nāca klajā ar ierosinājumu par konstitucionālām reformām.
Trīs Kremlim pietuvināti avoti "Bloomberg" žurnālistiem apstiprināja, ka Krievijas valdošā elite vēlas, lai Putins paliek valsts prezidenta amatā tik ilgi, cik vien iespējams. Apspriesti tādi varianti kā spiediens uz Baltkrievijas apvienošanos ar Krieviju: tādā veidā izveidotos jauna valsts, kuru Putins varētu vadīt, apejot konstitucionālos ierobežojumus.
Nav vienošanās par konkrētu scenāriju, kā tas varētu notikt, apliecināja informācijas avoti, kuri vēlējās palikt anonīmi.
Taču pat tādā gadījumā "Putins nevar palikt pie varas mūžīgi - viņš ir mirstīgs", norāda socioloģe Olga Krištanovska no Maskavas Valsts biznesa vadības universitātes.
"Ja viņš nesagatavosies pārejai, tas slikti beigsies. Visi ķersies viens otram pie rīkles," prognozē socioloģe.
Maskavas politiskie analītiķi iezīmē vēl kādu citu iespējamo scenāriju - nozīmīgu prezidenta amata funkciju nodošanu Drošības padomei vai Valsts padomei, kuras abas vada Putins. Pēc Kremļa pamešanas viņš varētu ar to palīdzību ietekmēt politiskos procesus Krievijā.