Melnas acu pogas, suņa purniņš un ziņkārīga daba. Tāds ir nepilnu mēnesi vecais pogainais sīkronis vārdā Kraps, kas piedzima uz ledus netālu no Pērnavas, bet desmit dienu vecumā nonāca Rīgas Zoodārzā, kur viņu baroja ar zivju putru car zondi. Tagad Kraps ne vien pats ēd, bet arī rotaļājas un pat cenšas iekampt pamanītā bikšu starā. Šopavasar zoodārzā dzīvo 7 mazi ronēni no Rīgas līča - Ainažiem, Saulkrastiem un Rīgas apkārtnes.
Kad tuvojamies voljēram, Kraps šķietami apmierināts peldas, bet, pamanījis mūs, izlien no ūdens un steidzas pretim. Nepārrakstījos: patiesi steidzas, jo, neraugoties uz to, ka roņiem ir pleznas, Kraps tās prot likt lietā gluži kā kājas, turklāt pakaļkāju pleznas viņš graciozi tur pavērstas augšup.
Atsperoties ar priekškājām pret zemi un pasviežot uz augšu lempīgo ķermeni, mazais lec uz priekšu. Hops, un viņa purns jau snaikstās gar maniem zābakiem!
Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns skaidro, ka poganie sīkroņi – apdraudēta suga, pie kuras pieder arī Kraps, ir mazliet miermīlīgāki nekā pelēkie roņi, kuru mazuļi biežāk manāmi mūsu piekrastē. Ronēns ir ļoti ziņkārīgs un rotaļīgs.
Rīgas Zooloģiskajā dārzā gandrīz katru gadu tiek atvesti novārguši un ievainoti roņu mazuļi no Latvijas piekrastes, un nu arī no Igaunijas.
Kraps nonāca Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, jo izrādās, ka igauņiem nav pieredzes mazo ronēnu izbarošanā.
Desmit dienas vecais ronis Pērnavas pludmalē, visticamāk, būtu sagaidījis mammu, ja nebūtu iejaukušies cilvēki. Krapu cilvēki bija peldinājuši, sildījuši un iecēluši mašīnā. Roņu māte, sajutusi briesmas, pie mazuļa neatgriezās.