Millera ziņojumā identificēti divi virzieni, kādos notika Krievijas iejaukšanās 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās: pirmais saistīts ar Sanktpēterburgas interneta "troļļu fermu" "Interneta pētījumu aģentūra" dezinformācijas kampaņu, savukārt otrs ir Krievijas valdības mēģinājumi veikt vairākas hakeru operācijas, lai pirms vēlēšanām ievāktu un izplatītu informāciju.
Tas apstiprina ASV specdienestu iepriekš izteikto atzinumu, ka Krievija ir mēģinājusi iejaukties 2016.gada vēlēšanās.
"Īpašais prokurors secināja, ka Krievijas valdības darboņi veiksmīgi ielauzās datoros un ieguva savā rīcībā ar Klintones kampaņu un demokrātu partijas organizācijām saistītu personu e-pastus, ko publiski izplatīja ar dažādu starpnieku, tostarp "WikiLeaks", palīdzību," norāda Bars.
Ģenerālprokurors uzsver, ka Millers neesot atradis pierādījumus tam, ka Trampa kampaņa vai ar to saistītas personas bijušas iesaistītas sazvērestībā vai koordinējušas darbības ar Krievijas valdību par spīti tam, ka vairāki ar Krieviju saistīti indivīdi esot izteikuši Trampa kampaņai šādus piedāvājumus.
Tomēr 2016.gada 27.jūlijā preses konferencē Floridā Tramps publiski vērsās pie Krievijas, mudinot "atrast" 30 000 Klintones pazudušo e-pastu.
Tramps vēlāk taisnojās, ka tas esot bijis joks.
Svētdien Tramps žurnālistiem sacīja, ka Bara ziņojums esot bijis "pilnīgi un galīgi attaisnojošs".
"Tas ir nepatīkami, ka mūsu valstij bija jāiet tam cauri. Godīgi sakot, tas ir nepatīkami, ka jūsu prezidentam bija jāiet tam cauri," viņš sacīja, mudinot uzsākt izmeklēšanu pret demokrātiem, raksta "The Washington Post".
ASV Kongresa demokrātu līderi svētdien aicināja nekavējoties publiskot visu īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas ziņojumu. Tieslietu ministrs Bils Bārs šajā procesā "nav neitrāls novērotājs", un viņa sastādītais ziņojuma kopsavilkums nav objektīvs rezumējums par Millera secinājumiem, norādīja Nensija Pelosi un Čaks Šūmers.