Likums, kuram bija jāstājas spēkā tikai 2019. gada 1. jūlijā paredzēja, ka tiek samazināta maksimāli atļautā procentlikme no 200 un vairāk procentiem gadā līdz 25 procentiem gadā. Pēc Āboliņa vārdiem, tas bija saprātīgs un uz iedzīvotāju interesēm balstīts lēmums, kas izskaustu aizvien sastopamos gadījumus, kad, aizņēmies 1000 eiro, cilvēks ir spiests atdot gandrīz 4000 eiro.
“Taču pēkšņi KPV, kas pirms vēlēšanām solīja izskaust visu netaisnību pret cilvēkiem, atrod iemeslu, kādēļ likumu atvērt un tajā iestrādāt jaunus grozījumus, kas pēc būtības atceļ pirms vēlēšanām pieņemtos. Tagad ar saukļiem, ka ātro kredītu nozarei ir slikti, ka nozare meklē palīdzību un aģitē, ka politiķu pienākums ir nozarei palīdzēt. (..) Atceļot ierobežojumus ātrajiem kredītiem, bērni var sagaidīt tikai vecākus, kas ir iedzīti sprukās un izmisumā,” norāda Āboliņš.
Viņš akcentē, ka Latvijā ir vairāk nekā 160 tūkstoši iedzīvotāju, kas nonākuši maksātnespējas procesā tikai ātro kredītu biznesa dēļ. Tāpat arī pašam cilvēkam ir jāuzņemas atbildība par situāciju, kurā viņš nonācis, jo kredīta izsniedzējs faktiski ir atbrīvots no atbildības.
“Ātro kredītu bizness lielā mērā ir balstīts uz maldinošu informāciju par naudas vieglo pieejamību un vieglo tās atdošanu. Šī biznesa pārstāvji apgalvo, ka ir atbildīgi, ka savus klientus pirms naudas aizdošanas pārbauda. Patiesībā bizness ir ieinteresēts pēc iespējas daudziem aizdot, labi zinot, ka laikus kredīts netiks atdots. Kredītu termiņa pagarinājumi un soda procenti veido galveno ātro kredītu biznesmeņu ienākumu daļu,” skaidro Āboliņš.